Serie A: miłe złego początki US Palermo. Thiago Cionek zmieniony

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images /  /
Getty Images / /

Udinese Calcio pokonało 4:1 US Palermo w 29. kolejce Serie A, choć straciło pierwszego gola. Thiago Cionek został zmieniony w 65. minucie na ofensywnego Norberta Balogha.

W tym artykule dowiesz się o:

Nie po raz pierwszy w rundzie wiosennej US Palermo wyszło na prowadzenie na początku meczu. W niedawnym starciu z SSC Napoli pozwoliło to drużynie Thiago Cionka zdobyć punkt, ale już w pojedynku z Torino FC i w niedzielnym z Udinese Calcio rywale odrobili stratę z nawiązką.

Udinese Calcio rozpoczęło pościg w 42. minucie, kiedy Cyril Thereau przymierzył idealnie z ponad 20 metrów w narożnik bramki US Palermo. Kolejne gole, już po przerwie, były jak lawina. Nie były co prawda równie efektowne jak trafienie Thereaua, natomiast efektowny był wynik końcowy 4:1 dla niedawnego poskromiciela Juventusu.

US Palermo okopuje się w strefie spadkowej Serie A. W 65. minucie obrońca Cionek opuścił boisko, a jego zmiennikiem był ofensywnie usposobiony Norbert Balogh. Od 74. minuty drużyna z Sycylii grała w osłabieniu, ponieważ Alessandro Diamanti dostał czerwoną kartkę za uderzenie przeciwnika łokciem w twarz.

Udinese Calcio - US Palermo 4:1 (1:1) 0:1 - Roland Sallai 12' 1:1 - Cyril Thereau 42' 2:1 - Alexis Zapata 60' 3:1 - Rodrigo de Paul 68' 4:1 - Jakub Jankto 80'

Udinese: Simone Scuffet - Silvan Widmer, Danilo, Gabriele Angella, Samir (73' Thomas Heurtaux) - Emmanuel Agyemang-Badu, Emil Hallfredsson, Jakub Jankto (85' Sven Kums), Rodrigo de Paul - Alexis Zapata, Cyril Thereau (58' Stipe Perica).

Palermo: Josip Posavec - Thiago Cionek (65' Norbert Balogh), Alessandro Gazzi, Giancarlo Gonzalez, Iwajło Czoczew, Edoardo Goldaniga - Michel Morganella, Alessandro Diamanti, Haitam Aleesami (64' Giuseppe Pezzella) - Roland Sallai, Ijija Nestorowski (81' Mato Jajalo).

Żółte kartki: Thereau, Hallfredsson, Danilo (Udinese) oraz Gazzi, Morganella (Palermo).

Czerwona kartka: Alessandro Diamanti (Palermo) /74' - za faul/

Sędzia: Fabio Maresca.

Czy Thiago Cionek powinien zmienić klub po obecnym sezonie?