Sandecja - MKS: chwilowe problemy gospodarzy

Zdjęcie okładkowe artykułu:  /
/

Sandecja Nowy Sącz w meczu z zamykającym tabelę MKS Kluczbork jako pierwsza straciła gola, ale później strzeliła cztery i pewnie wygrała 4:1.

Sandecja była zdecydowanym faworytem w starciu z niemal już pewnym spadku z Nice I ligi MKS Kluczbork. Tymczasem spotkanie rozpoczęło się sensacyjnie. W 9. minucie skazywani na pożarcie goście objęli prowadzenie. Po wrzutce z rogu do bezpańskiej piłki dopadł Paweł Kubiak i nie dał szans Łukaszowi Radlińskiemu na skuteczną interwencję.

Po stracie gola przez gospodarzy wydawało się, że drużyna z Nowego Sącza rzuci się do odrabiania strat. Tak się jednak nie stało. Przez wiele minut z boiska wiało nudą. Gracze Sandecji sprawiali wrażenie pewnych tego, że w końcu zdobędą gola. I tak się stało. W 34. minucie Bartłomiej Dudzic wpadł z piłką w pole karne, odegrał do Lukasa Kubana, a ten mocnym strzałem doprowadził do remisu.

Po wyrównującym golu Sandecja zaatakowała, ale na prowadzenie wyszła dopiero po przerwie. W 55. minucie precyzyjnie dośrodkował w pole karne Kuban, a Michał Gałecki głową uderzył nie do obrony. Trzy minuty później było już 3:1. W polu karnym sfaulowany został Dudzic, a Maciej Małkowski pewnie uderzył z "jedenastki".

Prowadząc dwoma bramkami Sandecja panowała na boisku. Gracze MKS nie wierzyli w możliwość odrobienia strat. Wynik pojedynku ustalony został na trzynaście minut przed końcem. Rezerwowy Tomasz Zając dograł do Kamila Słabego, a ten mocnym strzałem zdobył czwartego gola dla gospodarzy.

Sandecja Nowy Sącz - MKS Kluczbork 4:1 (1:1) 0:1 - Kubiak 9' 1:1 - Kuban 34' 2:1 - Gałecki 55' 3:1 - Małkowski (k.) 58' 4:1 - Słaby

Sandecja Nowy Sącz: Łukasz Radliński - Lukas Kubań, Dawid Szufryn, Michal Piter-Bucko, Kamil Słaby - Adrian Basta, Michał Gałecki (78' Hubert Maślanka), Grzegorz Baran, Wojciech Trochim (73' Charlie Trafford), Maciej Małkowski - Bartłomiej Dudzic (70' Tomasz Zając).

MKS Kluczbork: Wojciech Kaczmarek - Piotr Kwaśniewski, Łukasz Ganowicz, Bartosz Brodziński, Adam Orłowicz - Mohamed Essam (83' Dominik Kościelniak), Rafał Niziołek, Krzysztof Bodziony, Tomasz Chałas (78' Patryk Gondek), Paweł Kubiak - Maciej Kowalczyk (6' Tomasz Swędrowski). Żółte kartki: