El. MŚ 2018: gole Ronaldo i gładka wygrana Portugalii

Portugalia gładko rozprawiła się z Węgrami w meczu gr. B eliminacji Mistrzostw Świata 2018. Dwa urodziwe gole zdobył Cristiano Ronaldo, a jego drużyna zwyciężyła 3:0.

Dominik Polesiński
PAP/EPA / MIGUEL A. LOPES

Faworyt był jeden i nie zawiódł. Portugalczycy zdominowali rywali bardzo szybko. Przy tak biernej postawie Węgrów w ofensywie nie mogło być inaczej. Całą pierwszą połowę Rui Patricio stał między słupkami totalnie znudzony i całkowicie bezrobotny.

Madziarowie zostali napoczęci w 32. minucie po kapitalnie rozprowadzonej akcji. Piłkę z lewej strony boiska na 4. metr dograł Raphael Guerreiro, a Andre Silva tylko dopełnił formalności.

Gospodarze szybko poszli za ciosem i w 36. minucie było już 2:0. Cristiano Ronaldo wykorzystał mocno zroszoną deszczem murawę i płasko huknął z 18 metrów. Olbrzymią robotę przy tym golu wykonał Andre Silva, który świetnie zgrał piłkę po długim podaniu z linii obrony.

Węgrom nie pomogła przerwa. W drugiej odsłonie nadal sprawiali wrażenie męskiego towarzystwa, które przyjechało do Lizbony zwiedzać. Pogodzeni z losem nie podjęli walki, przyjmując kolejne ciosy.

Wynik ustalił Ronaldo. CR7 miał ostatnio przestój w zdobywaniu goli z rzutów wolnych, ale w 65. minucie wykonał ten stały fragment książkowo. Piłka nad murem, tuż przy słupku, bez szans na skuteczną obronę.

Mecz na Estadio da Luz prowadził Szymon Marciniak. Polski sędzia nie popełnił błędów, w pełni panując nad boiskowymi wydarzeniami. To z całą pewnością była dobrze wykonana praca.

Na murawie w Lizbonie przebywało kilku piłkarzy znanych z gry w polskiej lidze. W różnym wymiarze czasowym zagrali Tamas Kadar, Adam Gyurcso i Gergo Lovrencsics.

Ogrywając Węgrów, Portugalia odpowiedziała na zwycięstwo Szwajcarii (1:0 z Łotwą). To jednak Helweci z kompletem punktów przewodzą grupie.

Portugalia - Węgry 3:0 (2:0)
1:0 - Andre Silva 32'
2:0 - Cristiano Ronaldo 36'
3:0 - Cristiano Ronaldo 65'

Portugalia:
 Rui Patricio - Cedric Soares, Pepe, Jose Fonte, Raphael Guerreiro, William Carvalho, Ricardo Quaresma, Joao Mario (83' Joao Moutinho), Andre Gomes (86' Pizzi), Cristiano Ronaldo, Andre Silva (67' Bernardo Silva).

Węgry: Peter Gulacsi - Adam Lang (46' Gergo Lovrencsics), Mihaly Korhut, Tamas Kadar, Paulo Vinicius, Barnabas Bese, Adam Nagy, Adam Gyurcso (69' Zsolt Kalmar), Balazs Dzsudzsak, Zoltan Gera (86' Adam Pinter), Adam Szalai. Żółte kartki: Dzsudzsak, Gera, Kadar (Węgry). Sędzia: Szymon Marciniak (Polska).