Robert Lewandowski w życiowej formie. Tak skuteczny "Lewy" jeszcze nie był

Gdy wydaje się, że Robert Lewandowski doszedł już do granicy możliwości, przekracza ją jak gdyby nigdy nic. W pierwszym kwartale 2017 roku kapitan reprezentacji Polski strzelił aż 14 goli - tak skuteczny nie był nigdy wcześniej.

Maciej Kmita
Robert Lewandowski Newspix / LUKASZ GROCHALA/CYFRASPORT / Na zdjęciu: Robert Lewandowski
Gol strzelony przez Roberta Lewandowskiego w niedzielnym meczu el. MŚ 2018 z Czarnogórą (1:2) był już jego czternastym w 2017 roku. Tym samym "Lewy" pobił swoje osiągnięcia z lat 2013 i 2016, gdy po pierwszym kwartale miał na koncie po 13 trafień.

Po zimowej przerwie Lewandowski strzelił dziewięć goli w Bundeslidze, po dwa trafienia zaliczył w Pucharze Niemiec i Lidze Mistrzów, a do tego dołożył bramkę w reprezentacji Polski. W 2017 roku kapitan Biało-Czerwonych pakuje piłkę do siatki rywali co 82 rozegrane minuty. Do tego zaliczył też dwie asysty, co oznacza, że ma udział w bramce Bayernu i reprezentacji Polski co 72 spędzone na boisku minuty.

Lewandowski pobił swoje wyczyny z lat 2013 i 2016. Wcześniej, gdy występował w Polsce, nie miał tylu możliwości gry w pierwszym kwartale roku co po przenosinach do Niemiec. Jako zawodnik Znicza Pruszków grę o stawkę po zimowej przerwie zaczynał dopiero na początku marca, a jako piłkarz Lecha Poznań - w połowie lutego.

2017 14 14

Życiowa forma Lewandowskiego znajduje odzwierciedlenie w zajmowanych przez niego miejscach na listach listach strzelców rozgrywek, w których bierze udział: z pięcioma golami jest liderem klasyfikacji strzelców Pucharu Niemiec, w Bundeslidze (21) skuteczniejsi od niego, ale niewiele, są tylko Pierre-Emerick Aubameyang (23) i Anthony Modeste (22), a od będącego najlepszym strzelcem Ligi Mistrzów Lionela Messiego dzielą go cztery trafienia.

29-letni napastnik Bayernu ma już tytuły króla strzelców Bundesligi i Pucharu Niemiec, ale sezon 2016/2017 jest pierwszym, w którym ma realną szansę na zdobycie aż trzech koron. Do tego z ośmioma golami jest wiceliderem klasyfikacji strzelców el. MŚ 2018 - jej liderem jest Cristiano Ronaldo (9).

Lewandowski bardzo udanie rozpoczął nowy rok, więc może tym razem uda mu się pokonać granicę 50 zdobytych bramek? W dwóch ostatnich latach był krok od tego, ale ostatecznie licznik jego trafień zatrzymał się na 49 i 47.