Bundesliga: TSG 1899 Hoffenheim pogrążyło Herthę Berlin i jest bliżej Ligi Mistrzów

W meczu 26. kolejki Bundesligi TSG 1899 Hoffenheim pokonało na wyjeździe Herthę Berlin 3:1. Gole dla gości zdobyli Andrej Kramarić (dwa) i Niklas Suele, a dla Herthy trafił Peter Pekarik.

Łukasz Witczyk
PAP/EPA / PAP/EPA/CLEMENS BILAN

Obie drużyny sąsiadowały ze sobą w ligowej tabeli. Wyżej sklasyfikowani byli goście, którzy zajmowali czwartą lokatę i mieli na swoim koncie 46 punktów. Hertha do swoich rywali traciła pięć "oczek". To zwiastowało niezwykle ciekawy i wyrównany pojedynek.

Hertha prowadzenie objęła w 32. minucie, ale miała przy tym sporo szczęścia. Gola zdobył Peter Pekarik, a asystował mu Alexander Esswein, choć próbował on strzelać, ale skiksował i dzięki temu piłka trafiła do Pekarika.

Berlińczycy z prowadzenia cieszyli się krótko, gdyż po siedmiu minutach Wieśniacy doprowadzili do wyrównania. Gola z rzutu karnego zdobył Andrej Kramarić. Blisko obronienia jego strzału był bramkarz Herthy, ale piłka otarła się o jego rękawice i wpadła do siatki.

Od 58. minuty goście grali z przewagą jednego zawodnika. Drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę ujrzał Maximilian Mittelstaedt. Goście ruszyli do ataków i chcieli za wszelką cenę przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Swego dopięli w 76. minucie, gdy gola zdobył Niklas Suele, który precyzyjnym strzałem z dystansu pokonał bramkarza rywali. W końcówce prowadzenie podwyższył Kramarić. Tym razem wykorzystał on dokładne dogranie Sandro Wagnera.

Hertha Berlin - TSG 1899 Hoffenheim 1:3 (1:1)
1:0 - Peter Pekarik 32'
1:1 - Andrej Kramarić (k.) 39'
1:2 - Niklas Suele 76'
1:3 - Andrej Kramaric 86'

Czy TSG 1899 Hoffenheim wywalczy awans do Ligi Mistrzów?