Stomil - Wisła: wymiana ciosów w Olsztynie

Pięć bramek padło w Olsztynie, gdzie Stomil wprawdzie jako pierwszy stracił gola, ale w końcówce remisując 2:2, zdobył zwycięską bramkę i 3:2 pokonał Wisłę Puławy.

Michał Piegza
stadion Stomilu Olsztyn WP SportoweFakty / Bartosz Zimkowski / Na zdjęciu: stadion Stomilu Olsztyn
Bardzo dobre spotkanie obejrzeli kibice w Olsztynie. Wiosną Stomil i Wisła notują dobre wyniki, dodatkowo gospodarze są niepokonani w 2017 roku.

Po sobotnim pojedynku Stomil podtrzymał serię. Mecz lepiej rozpoczął się dla Wisły. W 9. minucie Konrad Szczotka dobił odbity od słupka strzał Konrada Nowaka i zrobiło się 0:1. Prowadząc przyjezdni nie zamierzali bronić wyniku, ale wciąż niepokoili gospodarzy. Stomil dążył do wyrównania i z każdą minutą jego przewaga rosła.

Ataki olsztynian efekt przyniosły w 32. minucie. Wówczas Grzegorz Lech znakomicie uderzył z rzutu wolnego. Andrzej Witan przy strzale nie miał nic do powiedzenia. Cztery minuty później było już 2:1. Sędzia podyktował dla gospodarzy rzut karny, który na gola zamienił Rafał Kujawa.

Po zmianie stron do odrabiania strat ruszyli goście. Jednak piłkarze Wisły długo nie potrafili stworzyć sobie okazji do wyrównania. Udało im się to w końcu w 58. minucie. Do piłki doszedł Mariusz Idzik, który efektownym uderzeniem trafił na 2:2. Strata bramki podrażniła gospodarzy. Stomil prowadzenie odzyskał szesnaście minut później. Szybka wymiana podań pomiędzy zawodnikami gospodarzy, piłkę otrzymał Jarosław Ratajczak i zdobył, jak się później okazało, zwycięską bramkę dla olsztynian.

W końcówce Stomil mógł podwyższyć prowadzenie, jednak strzał Jakuba Piotrowskiego trafił w poprzeczkę. Wisła mogła doprowadzić do remisu w doliczonym czasie, Piotr Skiba popisał się dużym refleksem broniąc strzał Sylwestra Patejuka.

Stomil Olsztyn - Wisła Puławy 3:2 (2:1)
0:1 - Konrad Szczotka 9'
1:1 - Grzegorz Lech 32'
2:1 - Rafał Kujawa (k.) 36'
2:2 - Mariusz Idzik 58'
3:2 - Jarosław Ratajczak 74'

Stomil Olsztyn: Piotr Skiba - Marcel Ziemann, Piotr Klepczarek, Tomasz Wełnicki, Jarosław Ratajczak - Patryk Kun, Jakub Piotrowski, Łukasz Jegliński (61' Paweł Głowacki), Grzegorz Lech (79' Paweł Wojowski), Tsubasa Nishi - Rafał Kujawa (78' Tomasz Zahorski).

Wisła Puławy: Andrzej Witan - Tomasz Sedlewski, Mateusz Pielach, Piotr Żemło, Iwan Litwiniuk - Jakub Smektała, Arkadiusz Maksymiuk, Adrian Popiołek (46' Mariusz Idzik), Konrad Szczotka (46' Toni Kolehmainen), Sylwester Patejuk - Konrad Nowak.

Żółte kartki: Ratajczak, Klepczarek (Stomil) oraz Szczotka, Żemło (Wisła).