Fatalne wieści dla Liverpoolu. Koniec sezonu dla Sadio Mane

Sadio Mane doznał poważnej kontuzji w meczu z Evertonem (3:1). W piątek potwierdziły się najgorsze przypuszczenia - piłkarz Liverpoolu nie zagra do końca sezonu.

Karol Borawski
PAP/EPA / EPA/PETER POWELL

Mane zdobył gola w spotkaniu z Evertonem, ale w 57 minucie rozgrywanego 1 kwietnia meczu opuścił plac gry. Pierwsze doniesienia były niepokojące. Mówiły o tym, że Senegalczyk doznał poważnej kontuzji kolana.

W piątek Juergen Klopp poinformował, że dla Mane obecny sezon Premier League już się skończył. To wielka strata dla Liverpoolu. Senegalczyk zdobył w barwach tego klubu 13 goli w tym sezonie i zaliczył pięć asyst.

- Sadio potrzebuje operacji. Nie jesteśmy na 100 procent pewni kiedy to się wydarzy, ale jasne jest, że dla niego sezon się skończył - powiedział menedżer Liverpoolu.

- Spodziewałem się tego już po meczu, kiedy zobaczyłem tę sytuację na wideo. Po operacji Sadio będzie miał długą przerwę. Będzie gotowy na nowy sezon i to jest jedyna dobra wiadomość - dodał Klopp.

Kontuzja Sadio Mane jest fatalną informacją dla Liverpoolu, który walczy o czołowe miejsce w Premier League. W pierwszym meczu bez tego zawodnika zespół z Anfield zaledwie zremisował z AFC Bournemouth (2:2).

Hit ligi hiszpańskiej w Eleven Sports! Pierwszy w tabeli Real podejmuje trzecie Atlético w walce o dominację w Madrycie. Zobacz to NA ŻYWO w sobotę o 16:10 na elevensports.pl lub u takich operatorów jak nc+, Cyfrowy Polsat, UPC, Vectra, Multimedia, Toya, INEA czy Netia.

Czy Liverpool zakończy sezon w pierwszej trójce?