Bundesliga: zadyszka Eintrachtu Frankfurt. Dziewiąty mecz z rzędu bez wygranej

W piątkowym spotkaniu 28. kolejki Bundesligi Eintracht Frankfurt zremisował przed własną publicznością z Werderem Brema 2:2. Gospodarze przegrywali już 0:2, ale zdołali uratować punkt.

Łukasz Witczyk
PAP/EPA / PAP/EPA/FOCKE STRANGMANN

Jeszcze kilka tygodni temu sytuacja obu drużyn była zupełnie inna. Eintracht Frankfurt snuł śmiałe plany awansu do europejskich pucharów, a Werder Brema musiał skupiać się na zachowaniu ligowego bytu. Po 28. kolejce ekipy te dzielą już tylko dwa punkty.

Werder może żałować niewykorzystanej szansy. Na przerwę goście schodzili przy prowadzeniu 2:0. Najpierw w 37. minucie Florian Kainz dośrodkował ze skrzydła prosto pod nogi Zlatko Junuzovicia, a ten pewnym strzałem pokonał bramkarza. Z kolei w 43. minucie Fin Bartels wykorzystał sprytne dogranie Maxa Kruse i przelobował bramkarza rywali.

Dwie stracone bramki podziałały mobilizująco na Eintracht. Gospodarze rzucili się do odrabiania dystansu do rywali, a wiatru w żagle dodał im gol zdobyty w 48. minucie przez Mijata Gacinovicia, który wpakował piłkę do siatki z najbliższej odległości po dograniu z rzutu rożnego. W 73. minucie wyrównał Marco Fabian. Skutecznie egzekwował on rzut karny.

Choć remis wywalczony w takich okolicznościach mógł satysfakcjonować gospodarzy, to nie mogą oni zapominać, że ostatnie zwycięstwo w Bundeslidze odnieśli 5 lutego, a od tego czasu w dziewięciu meczach z rzędu nie potrafili pokonać rywali.

Eintracht Frankfurt - Werder Brema 2:2 (0:2)
0:1 - Zlatko Junuzović 37'
0:2 - Fin Bartels 43'
1:2 - Mijat Gacinović 48'
2:2 - Marco Fabian (k.) 73'

Który zespół zakończy rozgrywki Bundesligi na wyższym miejscu?