Ligue 1: OGC Nice nie odpuszcza walki o mistrzostwo, dublet Mario Balotellego

OGC Nice wiceliderem Ligue 1 ze stratą zaledwie jednego punktu do AS Monaco! Na inaugurację 32. kolejki drużyna Luciena Favre'a odniosła cenne wyjazdowe zwycięstwo 2:1 z Lille OSC.

Szymon Mierzyński
Mario Balotelli w barwach OGC Nice PAP/EPA / PAP/EPA/SEBASTIEN NOGIER / Mario Balotelli w barwach OGC Nice
Lepiej piątkowe starcie zaczęli gospodarze, którzy objęli prowadzenie już w 14. minucie. Gola zdobył Ibrahim Amadou, choć bardzo pomógł mu rykoszet, przy którym Yoan Cardinale był bez szans.

Reakcja faworyta była błyskawiczna i jeszcze przed przerwą dublet skompletował Mario Balotelli. Reprezentant Włoch wyrównał ładnym uderzeniem z pierwszej piłki, zaś drugą bramkę zdobył skuteczną dobitką po strzale Ricardo Pereiry.

OGC Nice wygrało na Stade Pierre Mauroy, wyprzedziło Paris Saint-Germain i ma tylko jeden punkt straty do AS Monaco. Trzeba jednak zaznaczyć, że pozostali kandydaci do tytułu rozegrali po dwa spotkania mniej.