Premier League: Tottenham goni Chelsea. Powrót Kane'a i piękne gole na White Hart Lane

Tottenham Hotspur wygrał i czeka na ruch Chelsea Londyn. Koguty na własnym stadionie rozbiły 4:0 Watford FC i odrobiły część strat do lidera. 30 minut rozegrał wracający po kontuzji Harry Kane.

Dominik Polesiński
Getty Images / Clive Rose

Tottenham Hotspur to jedyna drużyna, która może jeszcze na poważnie zagrozić liderującej Chelsea Londyn. Przed sobotnim spotkaniem, strata wynosiła 7 punktów, ale przynajmniej tymczasowo (Chelsea gra o 18:30) została zmniejszona do czterech. W sobotnie popołudnie na White Hart Lane padały piękne gole.

Goście z Watfordu sprawiali dobre wrażenie tylko przez pierwsze 30 minut. Później zostali "złamani". Ostatni kwadrans pierwszej połowy to popis ofensywnej gry Tottenhamu okraszony trzema golami zdobytymi po strzałach sprzed szesnastki.

Najpierw cudownie piłkę w kierunku bramki dokręcił Dele Alli. Było to 16 trafienie młodego Anglika w tym sezonie, kolejne przepiękne. Kilka minut później po zblokowanym uderzeniu Sona, do futbolówki na 17. metrze dopadł Eric Dier i huknął jak z armaty. Heurelho Gomes mógł tylko liczyć, że zostanie trafiony, ale tak się nie stało. Strzelanie w pierwszych 45 minutach zakończył Heung-Min Son. Koreańczyk precyzyjnie uderzył lewą nogą z 18 metrów, lokując piłkę tuż przy słupku.

Przerwa nie wybiła Kogutów z rytmu. Gospodarze atakowali, a Watford nie był w stanie skutecznie się przeciwstawiać. Swojego drugiego gola po świetnym podaniu z prawego skrzydła (dogrywał Kieran Trippier) zdobył Son. Koreańczyk do 88. minuty polował na hattricka, ale w kilku sytuacjach zabrakło mu zimnej krwi.

Na boisku pojawił się wracający po kontuzji Harry Kane. Reprezentant Anglii mógł zdobyć gola, ale po minięciu golkipera zbyt lekko uderzył w kierunku pustej bramki i wracający obrońcy zdążyli wybić piłkę. W doliczonym czasie po siarczyście mocnym uderzeniu z dystansu obił poprzeczkę. 30 minut jakie rozegrał dało jasny sygnał, że po urazie nie ma już śladu.