Belgia: kibice Anderlechtu wygwizdali zmianę Łukasza Teodorczyka

Łukasz Teodorczyk nie strzelił gola w meczu Jupiler Pro League Anderlecht - KAA Gent (0:0), a kibice wygwizdali decyzję trenera, który w 72. minucie zmienił Polaka.

Bartosz Zimkowski
Łukasz Teodorczyk PAP/EPA / VIRGINIE LEFOUR / Łukasz Teodorczyk
Pierwsza połowa powinna pójść jak najszybciej w zapomnienie, ponieważ na boisku nie działo się nic ciekawego. Żadna z drużyn nie stworzyła sobie ani jednej dogodnej sytuacji strzeleckiej.

Serca fanom Fiołków zadrżały w dziesiątej minucie, gdy po jednym ze starć Łukasz Teodorczyk runął na murawę, a nie należy do piłkarzy, którzy lubią dodać coś od siebie. Na boisku pojawili się medycy, ale na szczęście ból w barku przeszedł i Polak mógł wrócić na plac gry.

W drugiej połowie było już dużo ciekawiej. W 51. minucie powinien nawet paść gol dla gospodarzy, po tym jak z 12 metrów huknął Youri Tielemans i piłka trafiła w poprzeczkę, następnie odbiła od ziemi i nie wpadła do siatki rywali.

18 minut przed końcem Rene Weiler zdecydował się na dość zaskakującą zmianę. Postanowił ściągnąć z boiska Teodorczyka, który był jednym z najaktywniejszych piłkarzy Anderlechtu. Kibice Fiołków swoje zdziwienie postanowili wyrazić głośnymi gwizdami, a później skandowali "Teo, Teo, Teo".

Klub z Brukseli nie był już w stanie strzelić zwycięskiej bramki i spotkanie zakończyło się remisem 0:0. Teodorczyk pozostał z 20. golami w Jupiler Pro League.

Anderlecht - KAA Gent 0:0