Cristiano Ronaldo dokonał tego jako pierwszy w historii!

Cristiano Ronaldo został pierwszym w historii zawodnikiem, który strzelił 100 goli w meczach europejskich pucharów. Portugalczyk milowy krok wykonał w środowym spotkaniu 1/4 finału Ligi Mistrzów z Bayernem Monachium (2:1).

Maciej Kmita
PAP/EPA

Cristiano Ronaldo polował na setnego gola długo, bo aż od 27 września minionego roku, gdy w meczu 2. kolejki Ligi Mistrzów z Borussią Dortmund zdobył swoją 98. bramkę w europejskich pucharach. Po spotkaniu na Signal Iduna Park Portugalczyk zaciął się na dokładnie jedenaście godzin - nigdy wcześniej nie czekał tak długo na gola w Lidze Mistrzów.

32-latek nie potrafił zdobyć bramki w dwumeczu z Legią Warszawa, w rewanżowych spotkaniach ze Sportingiem Lizbona i Borussią oraz w meczach 1/8 finału z SSC Napoli, a rekordową niemoc przełamał dopiero w 47. minucie spotkania z Bayernem. Czekał na to dokładnie 660 minut.

Czterokrotny laureat Złotej Piłki przełamał się w idealnym momencie, bo najpierw doprowadził do remisu, a następnie zdobył zwycięską bramkę, a wyjazdowa wygrana 2:1 stawia Real w doskonałej sytuacji przed rewanżem w Madrycie.

Na rekordowy dorobek Ronaldo w europejskich pucharach składa się 97 trafień w Lidze, Mistrzów, gol w eliminacjach do tych rozgrywek i dwie bramki w Superpucharze Europy. Do tego ma na koncie pięć goli w Klubowych Mistrzostwach Świata.

Ronaldo jest pierwszym w historii futbolu zawodnikiem, który zdobył sto bramek w rozgrywkach UEFA. Portugalczyk tym samym jest oczywiście najlepszym strzelcem w historii europejskich pucharów, a do tego może się pochwalić mianem najskuteczniejszego zawodnika w historii Ligi Mistrzów.

Drugi pod względem goli strzelonych w europejskich pucharach Lionel Messi ma na koncie 97 trafień w rozgrywkach UEFA. Argentyńczyk jako pierwszy pobił strzelecki rekord Raula w Lidze Mistrzów, ale teraz musiał uznać wyższość Portugalczyka.