Liga Europy: Manchester United nie zdobył Brukseli. Przełom po wejściu Teodorczyka

Manchester United zremisował 1:1 na stadionie RSC Anderlechtu w pierwszym meczu o awans do półfinału Ligi Europy. W 75. minucie na boisko wszedł Łukasz Teodorczyk i po tym stołeczna drużyna wyrównała.

PAP/EPA / PAP/EPA/JULIEN WARNAND
Bez Łukasza Teodorczyka, ale ze Zlatanem Ibrahimoviciem na boisku, rozpoczął się dwumecz o awans do półfinału Ligi Europy. Belgowie bali się Szweda najbardziej. Pamiętali, że w barwach Paris Saint-Germain strzelił cztery gole w jednym spotkaniu w Brukseli. Był to 10. "czteropak" w historii Ligi Mistrzów.

Na początku Ibrahimović nie był w centrum wydarzeń, ale jego nieobecność nie była odczuwalna. Tempo i tak było kosmiczne, a piłkarze nie wymieniali podań w centrum boiska, a ekspresowo przenosili piłkę spod jednego pod przeciwne pole karne.

Dobrze w takiej wymianie ciosów czuł się Marcus Rashford, któremu stoperzy RSC Anderlechtu odbierali piłkę w ostatnim momencie. W 17. minucie gospodarze mieli szczęście, gdy uderzenie Jesse Lingarda zatrzymało się na słupku. Drużyna z Belgii nawet umieściła futbolówkę w siatce, ale sędzia zasygnalizował spalonego Massimo Bruno.

Tempa nie wytrzymał RSC Anderlecht. Po dwóch kwadransach zgubił piłkarską tożsamość i pomysł na atakowanie. Ponadto stracił gola. W 36. minucie Manchester United wyprowadził na prowadzenie Henrich Mchitarjan, który wkopał piłkę z ostrego kąta do siatki po interwencji Martineza Rubena. Bramkarz mógł fartowniej sparować futbolówkę po uderzeniu Rashforda.

RSC Anderlecht wrócił z szatni wściekły, ale im więcej sytuacji podbramkowych marnował, tym mniej miał zapału do atakowania. Trener próbował pobudzać drużynę zmianami i wprowadził Alexandru Chipciu oraz Sofiane Hanniego. W 75. minucie Teodorczyk zmienił Isaaca Kiese Thelina. Po wejściu Polaka drużyna doprowadziła do remisu. W 86. minucie Leander Dendoncker główkował potężnie na 1:1 po dośrodkowaniu Ivana Obradovicia. "Teo" absorbował w tym czasie obrońców Manchester United.

Przed rewanżem w Manchesterze trochę lepsza jest sytuacja zespołu Jose Mourinho. To Anderlecht będzie musiał zdobyć minimum gola na Old Trafford.

RSC Anderlecht - Manchester United 1:1 (0:1)
0:1 - Henrich Mchitarjan 36'
1:1 - Leander Dendoncker 86'

Anderlecht: Martinez Ruben - Dennis Appiah, Serigne Mbodji, Bram Nuytinck, Ivan Obradović - Youri Tielemans, Leander Dendoncker, Nicolae Stanciu (65' Sofiane Hanni) - Massimo Bruno (58' Alexandru Chipciu), Isaac Kiese Thelin (75' Łukasz Teodorczyk), Frank Acheampong.

Manchester: Sergio Romero - Antonio Valencia, Eric Bailly, Marcos Rojo, Matteo Darmian - Jesse Lingard (63' Anthony Martial), Michael Carrick, Paul Pogba - Henrich Mchitarjan (90' Timothy Fosu-Mensah), Zlatan Ibrahimović, Marcus Rashford (75' Marouane Fellaini).

Żółte kartki: Obradović (Anderlecht) oraz Mchitarjan, Carrick, Fosu-Mensah (Manchester)

Sędzia: Felix Brych (Niemcy).

Dwa legendarne kluby włoskiej piłki, Inter i AC Milan, walczą o dominację w swoim mieście! Zobacz derby Mediolanu NA ŻYWO w sobotę o 12:25 na kanale Eleven na elevensports.pl lub u takich operatorów jak nc+, Cyfrowy Polsat, UPC, Vectra, Multimedia, Toya, INEA czy Netia.

Która drużyna awansuje do półfinału Ligi Europy?