Widzew rozbił rezerwy Legii. 17 tys. widzów na trybunach

Widzew Łódź pokonał rezerwy Legii 3:0 (1:0) w sobotnim meczu 23. kolejki grupy pierwszej III ligi. Spotkanie obserwowało z trybun niespełna 17 tysięcy widzów.

Karol Borawski
Stadion Widzewa Łódź PAP / Grzegorz Michałowski / Stadion Widzewa Łódź

Grający na nowym stadionie widzewiacy prowadzili do przerwy 1:0 po trafieniu Daniela Mąki z rzutu wolnego.

Kolejne dwa gole dla gospodarzy padły w końcówce spotkania. Najpierw w 76 minucie rzut karny wykorzystał Mateusz Michalski, a cztery minuty przed końcem regulaminowego czasu gry wynik ustalił Piotr Okuniewicz.

Dzięki sobotniej wygranej Widzew awansował na trzecie miejsce w tabeli (kosztem rezerw Legii). Łodzianie do sześciu punktów zmniejszyli stratę do lokalnego rywala - ŁKS-u Łódź, który sensacyjnie przegrał na swoim obiekcie.

Do prowadzącego w lidze Finishparkietu Drwęcy Nowe Miasto Lubawskie Widzew traci siedem punktów. Z oboma głównymi rywalami zespół Przemysława Cecherza zmierzy się na własnym stadionie. W następnej kolejce łodzianie podejmą ŁKS Łomża.

Widzew Łódź - Legia II Warszawa 3:0 (1:0)

1:0 - Daniel Mąka 34'
2:0 - Mateusz Michalski 76' (karny)
3:0 - Piotr Okuniewicz 86'

Widzew: Patryk Wolański - Marcin Kozłowski, Sebastian Zieleniecki, Przemysław Rodak, Bartłomiej Gromek - Kamil Tlaga (74' Sebastian Olczak), Maciej Kazimierowicz, Adam Radwański, Daniel Mąka (69' Piotr Okuniewicz), Mateusz Michalski - Dawid Kamiński.

Legia: Dominik Kąkolewski - Bartosz Skowron, Rafał Makowski (23' Patryk Czarnowski), Mateusz Żyro, Mateusz Hołownia, Bartłomiej Urbański, Adrian Małachowski, Mateusz Leleno (84' Alban Sulejmani), Tino Matić (56' Miłosz Szczepański), Tomasz Nowotka, Sandro Kulenović (68' Eryk Więdłocha).

Sędzia: Grzegorz Kujawa.

Żółte kartki: Gromek, Kamiński - Makowski, Urbański.