Real - Bayern. Niemieccy dziennikarze: Sędzia popełniał błędy nie tylko na korzyść Realu Madryt

Węgierski sędzia, Viktor Kassai, popełnił w meczu Realu Madryt z Bayernem Monachium sporo błędów. Ale nie tylko na korzyść gospodarzy - ocenia magazyn piłkarski "Kicker".

Marek Wawrzynowski
Reuters / Michael Dalder

Dziennikarze "Kickera" ocenili najważniejsze sytuacje sporne w spotkaniu Real Madryt - Bayern Monachium. Hiszpanie wygrali 4:2 i awansowali do półfinału Ligi Mistrzów, ale bez pomocy Viktora Kassaia nie byłoby już to takie oczywiste.

Oto sporne sytuacje wg. magazynu "Kicker":

1. Arturo Vidal powinien dostać drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę już w 48. minucie, gdy faulował Casemiro. Sędzia mu darował. Skorzystał Bayern.

2. Karny dla Bayernu, wykorzystany przez Roberta Lewandowskiego. Casemiro trącił Arjena Robbena. Sędzia nie musiał, ale miał prawo podyktować karnego.

3. Świetna okazja Lewandowskiego w 66. minucie. Polak dostał podanie od Jerome Boatenga, ale sędzia przerwał akcję z powodu spalonego, którego nie było. Pech Bayernu.

4. Druga bramka dla Bayernu. Piłkarze gości chwilę wcześniej byli na spalonym. Błąd na niekorzyść Realu, choć bardzo trudna sytuacja dla sędziego.

5. Casemiro powinien zostać wyrzucony z boiska. W 81 minucie sfaulował wyprowadzającego akcję Vidala. Gdyby dostał drugą żółtą kartkę, to Real grałby w końcówce w dziesiątce. Decyzja na korzyść gospodarzy.

6. Wykluczenie Vidala. Poważny błąd sędziego. W starciu z Marco Asensio Chilijczyk trafił w piłkę. Pech Bayernu.

7. Bramka na 2:2. Spalony Cristiano Ronaldo w sytuacji, którą profesjonalny arbiter musi wychwycić. Pech Bayernu.

8. Bramka na 3:2 dla Realu. Ponownie spalony przy golu Cristiano Ronaldo. Decyzja na niekorzyść Bayernu.

Dziennikarze "Kicker" zaznaczają więc, że w decydujących momentach Węgier popełnił 5 znaczących błędów przeciwko gościom. Te przeciwko Realowi zdarzyły się wcześniej.

Czy Viktor Kassai powinien zostać zawieszony?