Duże osłabienie Borussii Dortmund przed meczem z Bayernem Monachium

W półfinałowym meczu Pucharu Niemiec przeciwko Bayernowi Monachium ekipa Borussii Dortmund będzie musiała sobie radzić bez Nuriego Sahina. Reprezentant Turcji doznał kontuzji kostki.

Łukasz Witczyk
Borussia Dortmund Getty Images / Borussia Dortmund

Borussię Dortmund w środę czeka jeden z najważniejszych meczów końcówki sezonu. Dortmundczycy w półfinale Pucharu Niemiec zmierzą się na wyjeździe z Bayernem Monachium. W związku z tym w ostatnim ligowym meczu przeciwko Borussii M'gladbach (3:2) trener Thomas Tuchel dał odpocząć kilku podstawowym zawodnikom,

Pechowo starcie w Moenchengladbach zakończyło się dla Nuriego Sahina. Turecki piłkarz już w 22. minucie musiał opuścić boisko z powodu kontuzji kostki. Początkowo uraz wydawał się poważny i lekarze przewidywali kilka tygodni przerwy w treningach, co oznaczałoby dla Sahina koniec sezonu.

Po przeprowadzeniu dokładniejszych badań wykluczono groźny uraz więzadeł, ale Turek w meczu z Bayernem na pewno nie zagra. - Ta diagnoza pozwala mieć nadzieję, że Sahin w tym sezonie wybiegnie jeszcze na boisko - przekazała internetowa strona Borussii.

Powrót Sahina na boisko w ostatnich meczach sezonu jest dla Borussii bardzo istotny. Zespół z Dortmundu walczy o trzecie miejsce w Bundeslidze, które premiowane jest bezpośrednim udziałem w fazie grupowej Ligi Mistrzów.

Oglądaj rozgrywki Pucharu Niemiec DFB-Pokal na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy Borussia Dortmund awansuje do finału Pucharu Niemiec?