Primera Division: olbrzymie emocje w meczu Realu Madryt! Na ratunek Marcelo!

Valencia postraszyła Real Madryt, ale nie przywiozła ze stolicy Hiszpanii ani punktu. Gola na 2:1 dla gospodarzy w końcówce meczu zdobył bowiem Marcelo.

Igor Kubiak
Igor Kubiak
PAP/EPA / Javier Lizon
Spotkanie z Valencią miało być dla Realu Madryt jednym z najtrudniejszych w końcówce sezonu. 2 miesiące temu popularne "Nietoperze" pokonały na własnym boisku "Królewskich", a z 5 poprzednich wyjazdów do stolicy przywoziły aż 4 remisy! Z tego względu Zinedine Zidane tym razem nie eksperymentował ze składem i postawił na swoich podstawowych zawodników.

Mecz mógł kapitalnie rozpocząć się dla Valencii. Nie minęła minuta, a Santi Mina w świetnej sytuacji najpierw trafił w Keylora Navasa, a następnie w słupek. Skuteczniejszy po drugiej stronie boiska był Cristiano Ronaldo.

Portugalczyk wykorzystał perfekcyjne dośrodkowanie Daniego Carvajala i główkował wprost do siatki. Dla Hiszpana była to już 10. asysta w tym sezonie ligowym, a dla CR7 20. gol w rozgrywkach. Tę barierę najlepszy gracz globu przełamał już 8. rok z rzędu!

Gospodarze zwycięstwo powinni przypieczętować tuż po przerwie. Karim Benzema w idealnej sytuacji trafił jednak w słupek, a Ronaldo nie wykorzystał rzutu karnego. Portugalczyka zatrzymał największy ekspert od "jedenastek" na świecie - Diego Alves.

Niewykorzystane sytuacje zemściły się w 82. minucie. Z rzutu wolnego kapitalnie przymierzył wychowanek Realu, Dani Parejo, a piłka po interwencji Navasa wleciała w okienko bramki miejscowych. Podopieczni Zidane'a rzucili się do ataków i błyskawicznie odpowiedzieli. Po świetnej akcji na ponowne prowadzenie wyprowadził ich Marcelo. Brazylijczyk po raz kolejny udowodnił, że jest jednym z najlepszych piłkarzy Realu w tym sezonie.

Real uciekł spod topora. Pokonał groźnego rywala 2:1 i wciąż może zdobyć mistrzostwo, nie oglądając się na wyniki innych meczów. "Królewscy" na tę chwilę mają 3 punkty przewagi nad Barceloną.

Real Madryt - Valencia CF 2:1 (1:0)
1:0 - Cristiano Ronaldo 27'
1:1 - Dani Parejo 82'
2:1 - Marcelo 86'

W 57. minucie rzutu karnego nie wykorzystał Cristiano Ronaldo (Real Madryt) - Diego Alves obronił.

Real Madryt: Keylor Navas - Dani Carvajal, Sergio Ramos, Nacho, Marcelo - Toni Kroos, Casemiro, Luka Modrić (90+3' Lucas Vazquez) - James Rodriguez (66' Marco Asensio), Karim Benzema (72' Alvaro Morata), Cristiano Ronaldo.

Valencia CF: Diego Alves - Martin Montoya, Ezequiel Garay, Elaquiem Mangala, Antonio Latorre (86' Jose Gaya) - Dani Parejo, Carlos Soler - Munir El Haddadi, Fabian Orellana (89' Zakaria Bakkali), Nani (69' Rodrigo) - Santi Mina.

Żółte kartki: Casemiro, Morata, Modrić (Real) oraz Parejo, Latorre, Garay, Mangala, Santi Mina (Valencia).

Sędzia: Gil Manzano.

Oglądaj mecz Real Madryt - FC Barcelona na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy Real Madryt zdobędzie mistrzostwo Hiszpanii?