Serie A: SSC Napoli wygrywa i goni. Powrót Piotra Zielińskiego do "11"

SSC Napoli wygrało 1:0 na stadionie Interu Mediolan w 34. kolejce Serie A i jest punkt za wiceliderem AS Roma. Do jedenastki lepszego zespołu wrócił Piotr Zieliński i kilkakrotnie zaimponował swoim zagraniem.

PAP/EPA
Inter Mediolan nie wygrał od początku kwietnia. Za karę piłkarze mieli być skoszarowani, choć czekał ich mecz na własnym stadionie. Trener Stefano Pioli spojrzał przychylnie na ich zaangażowanie na treningach i zgodził się, by wrócili do domów. Także w niedzielę podopieczni Pioliego podjęli walkę z SSC Napoli, by przerwać niemoc. Przez 30 minut nie pozwolili gościom na dobre uderzenie.

W kwadransie przed przerwą obrona Interu zaczęła kruszeć. To co dobre wynikało z zagrań Piotra Zielińskiego. Najpierw reprezentant Polski uruchomił genialną piłką Driesa Mertensa, a następnie zagrał klepkę z Lorenzo Insigne. Belg trafił w słupek podcinką, a Włoch nie trafił czysto w piłkę.

Zieliński wrócił do jedenastki Napoli w meczu ligowym po ponad dwóch miesiącach bycia zmiennikiem.

Już wydawało się, że Inter zachowa czyste konto do przerwy, ale wszystko zepsuł Yuto Nagatomo. Beznadziejne wybicie piłki stało się "asystą", ponieważ za plecami Japończyka przyczaił się Jose Callejon i strzałem z ostrego kąta wyprowadził Napoli na prowadzenie 1:0. Od 43. minuty mediolańczycy musieli gonić. Na obmyślenie planu mieli kwadrans w szatni.

Efekt konsultacji był przeciętny. Inter zaangażował się w ofensywę, ale ataki kończył strzałami Edera i Roberto Gagliardiniego na wiwat. Tylko prowokował kandydata na wicemistrza Włoch, by kontrował z wykorzystaniem Cellejona i Insigne.

Po godzinie nadszedł czas na zmiany. Pierwszym rezerwowym na boisku był Ivan Perisić, który po serii niepowodzeń, trafił na ławkę po raz pierwszy od grudnia. W przeciwnym obozie w 63. minucie Marko Rog zastąpił Zielińskiego. Krótko po wejściu Chorwat sprawdził czujność Handanovicia płaskim strzałem. Bramkarz Interu bronił w tym fragmencie meczu częściej niż Reina.

10 minut od Sarriego dostał Arkadiusz Milik, który w poprzednim spotkaniu z US Sassuolo zdobył pierwszego gola po kontuzji. Końcówka miała być pasjonująca, ale Napoli w pełni kontrolowało wynik i ruchy przeciwnika.

Dzięki zwycięstwu 1:0 drużyna z Neapolu jest punkt za wiceliderem AS Roma. Giallorossi przegrali w niedzielę derby z Lazio. Walka toczy się nie tylko o srebrne medale, ale również bezpośredni awans do fazy grupowej Ligi Mistrzów. Na wyjazdach drużyna Zielińskiego oraz Milika nie ma sobie równej.

Inter Mediolan - SSC Napoli 0:1 (0:1)
0:1 - Jose Callejon 43'

Inter: Samir Handanović - Danilo D'Ambrosio, Gary Medel, Jeison Murillo (77' Marco Andreolli), Yuto Nagatomo - Roberto Gagliardini, Marcelo Brozović - Antonio Candreva, Joao Mario (60' Ivan Perisić), Eder (73' Ever Banega) - Mauro Icardi.

Napoli: Pepe Reina - Elseid Hysaj, Raul Albiol, Kalidou Koulibaly, Faouzi Ghoulam - Piotr Zieliński (63' Marko Rog), Amadou Diawara, Marek Hamsik (72' Allan) - Jose Callejon, Dries Mertens (81' Arkadiusz Milik), Lorenzo Insigne.

Żółte kartki: Murillo, Brozović (Inter) oraz Koulibaly, Rog (Napoli).

Sędzia: Gianluca Rocchi.