Grecja: Aleksandar Prijović ciągle strzela! Świetne statystyki byłej gwiazdy Legii Warszawa

Grecja służy Aleksandarowi Prijoviciowi. Odkąd napastnik przeniósł się z Legii Warszawa do PAOK-u Saloniki, strzela gola co 70 rozegranych minut!

Maciej Kmita
Aleksandar Prijović Materiały prasowe / Aleksandar Prijović
W niedzielnym meczu 30. kolejki greckiej ekstraklasy z AO Kerkyra (5:1) Aleksandar Prijović zdobył swoją dziewiątą bramkę w sezonie. Choć 27-latek dołączył do PAOK-u dopiero w styczniu, jest najlepszym strzelcem ekipy z Salonik.

Sześć bramek Prijović zdobył w dziewięciu występach w lidze, a trzy trafienia dołożył w krajowym pucharze. W 13 występach spędził na boisku 634 minut, co oznacza, że strzela gola co 70 rozegranych minut! Prijović nigdy wcześniej nie był tak skuteczny. By strzelić dziewięć goli w barwach Legii, musiał spędzić na boisku aż 1565 minut.

Być może dorobek Prijovicia byłby jeszcze bardziej okazały, ale na przełomie marca i kwietnia pauzował przez blisko miesiąc z powodu kontuzji obojczyka.

Prijović jest zawodnikiem PAOK-u od 16 stycznia. Grecy zapłacili za niego Legii 2,2 mln euro, ale część tej kwoty (300 tys. euro) klub z Warszawy musiał przekazać Bolusporowi, z którego w lipcu 2015 roku ściągnął Prijovicia.

PAOK Saloniki - AO Kerkyra 5:1 (3:1)
1:0 - Kace 30'
1:1 - Pamlidis 31'
2:1 - Koulouris 32'
3:1 - Bisewar (k.) 45+2
4:1 - Warda 61'
5:1 - Prijović 83'

Legia Warszawa popełniła błąd, sprzedając Aleksandara Prijovicia?