Kolejny krok Zagłębia Sosnowiec. Drutex-Bytovia krok od spadku

Wicelider Nice I ligi wygrał kolejny mecz. Zagłębie Sosnowiec pokonało 1:0 w Bytowie Drutex-Bytovię. Jedynego gola zdobył w 18. minucie Martin Pribula.

Michał Piegza
Radość Zagłębia Sosnowiec Newspix / Krzysztof Dzierzawa/PressFocus/NEWSPIX.PL / Radość Zagłębia Sosnowiec
Nie było niespodzianki w Bytowie. Znajdująca się w bardzo trudnej sytuacji Drutex-Bytovia szybko straciła gola w spotkaniu z Zagłębiem Sosnowiec. W 13. minucie Martin Pribula miał pecha, ponieważ trafił w słupek. Zawodnik był precyzyjniejszy pięć minut później, kiedy do bramki skierował piłkę dośrodkowaną z rzutu rożnego.

Po stracie gola bytowianie zaatakowali, ale to Zagłębie powinno podwyższyć wynik. Gerard Bieszczad obronił strzał Michała Fidziukiewicza. Dziesięć minut przed końcem były zawodnik gości Jakub Wilk uderzając z pola karnego nie potrafił pokonać Wojciecha Fabisiaka. Bramkarz chwilę przed przerwą obronił kolejny strzał Wilka, tym razem oddany z kilku metrów głową.

Po zmianie stron Zagłębie cofnęło się i na niezbyt wiele pozwalało gospodarzom. Bytovia w 72. minucie zdobyła gola, jednak arbiter trafienia nie uznał dopatrując się faulu w ataku. Bytowianie atakowali do końca, ale nie udało im się odmienić losów gry. W doliczonym czasie na 2:0 powinien ustalić wynik gry Fidziukiewicz. Bieszczad nie dał się pokonać po raz drugi w meczu.

Drutex-Bytovia Bytów - Zagłębie Sosnowiec 0:1 (0:1)
0:1 - Martin Pribula 18'

Drutex-Bytovia Bytów: Gerard Bieszczad - Sebastian Kamiński, Łukasz Wróbel, Fran Gonzalez, Wojciech Wilczyński - Jakub Wilk (69' Jakub Bąk), Jakub Serafin (64' Bartosz Wolski), Bartłomiej Poczobut (80' Michał Rzuchowski), Kamil Wacławczyk, Mateusz Klichowicz - Janusz Surdykowski.

Zagłębie Sosnowiec: Wojciech Fabisiak - Marcin Sierczyński, Kamil Wiktorski, Łukasz Bogusławski, Robert Bartczak - Konrad Michalak (56' Łukasz Matusiak), Sebastian Milewski (83' Arkadiusz Najemski), Tomasz Nowak, Wojciech Łuczak, Martin Pribula (66' Dawid Ryndak) - Michał Fidziukiewicz.

Żółte kartki: Wilczyński (Drutex-Bytovia) oraz Nowak (Zagłębie).

Sędzia: Zbigniew Dobrynin (Łódź).

FC Barcelona walczy o tytuł mistrza! W tę sobotę musi zdobyć komplet punktów w meczu z Villarreal CF. Zobacz to NA ŻYWO w Eleven Sports o 18:25 na elevensports.pl lub u takich operatorów jak nc+, Cyfrowy Polsat, UPC, Vectra, Multimedia, Toya, INEA czy Netia.

Zagłębie Sosnowiec awansuje do Lotto Ekstraklasy?