Ligue 1: AS Monaco o krok od mistrzostwa Francji

Wszystko wskazuje na to, że AS Monaco już nie wypuści z rąk 1. miejsca w tabeli Ligue 1. W sobotni wieczór podopieczni Leonardo Jardima pokonali na wyjeździe AS Nancy Lorraine 3:0 i do pełni szczęścia brakuje im jeszcze tylko jednego triumfu.

Szymon Mierzyński
PAP/EPA / GUILLAUME HORCAJUELO
Kamil Glik i spółka grali bardzo ekonomicznie, nie forsowali tempa, a i tak nie mieli żadnych problemów z sięgnięciem po pełną pulę. Dopisało im też szczęście, bo prowadzili już w 3. minucie po samobóju. Zawalili w tej sytuacji Tobias Badila, a także Guy Roland Ndy Assembe. Obrońca niefortunnie przeciął dośrodkowanie Valere'a Germaina i piłka wtoczyła się do siatki między bliższym słupkiem a bramkarzem. Ten był zresztą źle ustawiony i nie zdążył z interwencją. Gdyby stał przy krótkim rogu, gol z pewnością by nie padł.

Tuż przed przerwą Monaco podwyższyło prowadzenie po perfekcyjnej kontrze. Centrował Thomas Lemar, a strzałem głową wykończył to Bernardo Silva.

Po przerwie z boiska wiało nudą, bo faworyt oszczędzał siły na wtorkowy rewanż półfinału Ligi Mistrzów z Juventusem Turyn, mimo to przypieczętował zwycięstwo jeszcze jedną bramką. Tym razem Lemar był już egzekutorem i trafił z najbliższej odległości po podaniu rezerwowego w tym spotkaniu Kyliana Mbappe Lottina.

AS Monaco wygrało 3:0, ma teraz 86 pkt. i o trzy wyprzedza Paris Saint-Germain. Jeśli w przyszłą niedzielę podopieczni Leonardo Jardima pokonają u siebie Lille OSC, to nawet przy jednoczesnej wygranej głównego rywala, będą w praktyce pewni tytułu, gdyż legitymują się zdecydowanie lepszą różnicą goli. Tych zresztą zdobyli już 98. Niesamowity wynik!

AS Nancy Lorraine - AS Monaco 0:3 (0:2)
0:1 - Tobias Badila (sam.) 3'
0:2 - Bernardo Silva 40'
0:3 - Thomas Lemar 86'

AS Nancy Lorraine: Guy Roland Ndy Assembe - Tobias Badila, Modou Diagne, Joffrey Cuffaut, Faitout Maouassa (64' Issiar Dia), Michael Chretien, Julien Cetout, Antony Robic (70' Christophe Mandanne), Vincent Marchetti (31' Dialo Guidileye), Youssouf Hadji, Amine Bassi.

AS Monaco: Danijel Subasić - Fabinho, Kamil Glik, Jemerson, Djibril Sidibe, Nabil Dirar, Joao Moutinho, Bernardo Silva (88' Andrea Raggi), Thomas Lemar, Radamel Falcao (78' Tiemoue Bakayoko), Valere Germain (82' Kylian Mbappe Lottin).

Żółte kartki: Antony Robic (AS Nancy Lorraine) oraz Djibril Sidibe (AS Monaco).

Sędzia: Ruddy Buquet.