Zbigniew Boniek zdenerwował kibiców Juventusu Turyn

Wpis Zbigniewa Bońka na Twitterze dotyczący biletów na finał Ligi Mistrzów zdenerwował kibiców Juventusu Turyn. "Tylko obrzucasz błotem Juve" - piszą internauci.

Tomasz Skrzypczyński
PAP / Bartłomiej Zborowski

"Przyjaciele Juventusu Turyn wiedzą, kto ma władzę. Otrzymuję telefony o bilety na finał Ligi Mistrzów do Cardiff. A numeru do wielkiej gwiazdy Edgara nie mają?" - taki wpis zamieścił we wtorkowe przedpołudnie Zbigniew Boniek.

Były piłkarz Juventusu nawiązał do finału Ligi Mistrzów w Cardiff. Mistrz Włoch jest bardzo bliski zagrania w tym spotkaniu - we wtorek zmierzy się u siebie w rewanżu z AS Monaco. Na wyjeździe Paulo Dybala i jego koledzy pokonali rywali 2:0.

Boniek wspomniał o Davidsie, ponieważ gdy w 2010 roku Polakowi została odebrana gwiazda na stadionie Juve, jego miejsce zajął właśnie były holenderski piłkarz. Taka była decyzja kibiców Starej Damy, którzy uważali, że swoimi wypowiedziami Boniek krzywdzi ich klub. Nie mogli mu także wybaczyć gry dla Romy po odejściu z Juventusu w latach 80-tych ubiegłego wieku.

Pod wpisem prezesa PZPN pojawiło się wiele komentarzy kibiców mistrza Włoch. Wielu z nich nie oszczędzało Bońka, zarzucając mu sympatyzowanie z Romą.

"Od pewnego czasu tylko obrzucasz Juventus błotem", "Miejsce na twoją gwiazdę jest na stadionie Romy", "Nie kąsaj ręki, która Cię karmiła", "Byłe gwiazdy Juventusu zapominają, kto je wypromował" - takie wpisy internautów można przeczytać pod postem legendy polskiego futbolu.

Zbigniew Boniek grał dla Juventusu Turyn w latach 1982-1985. W barwach Starej Damy zdobył mistrzostwo Włoch, Puchar Europy, Puchar Zdobywców Pucharów czy Superpuchar Europy. Był specjalistą od goli w najważniejszych meczach, dzięki czemu nadano mu tytuł "Bello di Notte" (Piękności nocy).

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy Zbigniew Boniek zasłużył na krytykę kibiców Juventusu Turyn?