Nice I liga: kolejne potknięcie Chojniczanki

Chojniczanka straciła kolejne punkty. Zespół walczący o awans do Lotto Ekstraklasy zremisował na własnym stadionie z zamykającym tabelę MKS Kluczbork 1:1.

Michał Piegza
piłkarze Chojniczanki Chojnice WP SportoweFakty / Karol Słomka / Na zdjęciu: piłkarze Chojniczanki Chojnice
Chojniczanka w przypadku wygranej zrównałaby się z drugą w tabeli Olimpią. Natomiast MKS ma tylko matematyczne szanse na utrzymanie.

Goście już w 5. minucie objęli prowadzenie. Do dośrodkowania doszedł Mohamed Essam i nie dał szans Maciejowi Gostomskiego na skuteczną interwencją.

Gospodarze szybko odpowiedzieli rywalom. W 16. minucie Tomasz Mikołajczak dośrodkował, a zamykający akcję Łukasz Kosakiewicz wyrównał.

Wydawało się, że Chojniczanka pójdzie za ciosem. Gospodarze ruszyli do szturmu i mogli wyjść na prowadzenie w 30. minucie. Wówczas techniczny strzał Kosakiewicza był niecelny. Siedem minut później do dośrodkowania Pawła Zawistowskiego doszedł Mikołajczak, ale uderzył w poprzeczkę.

Po przerwie gospodarze przez długie minuty nie potrafili stworzyć zagrożenia pod bramką gości. To gracze MKS mogli ponownie wyjść na prowadzenie. Jednak w 68. minucie Essam po błędzie obrońcy nie trafił w bramkę. Osiem minut później swoją okazję mieli gospodarze. Jakub Biskup uderzył w bramkarza. Z kolei minutę przed końcem w zamieszaniu piłkę trącił Mikołajczak, Grzegorz Wnuk zbił futbolówkę na słupek.

Chojniczanka Chojnice - MKS Kluczbork 1:1 (1:1)
0:1 - Mohamed Essam 5'
1:1 - Łukasz Kosakiewicz 16'

Chojniczanka Chojnice: Maciej Gostomski - Wojciech Lisowski, Michał Markowski, Marcin Biernat, Przemysław Pietruszka (77' Michał Jakóbowski) - Jacek Podgórski, Paweł Zawistowski, Rafał Grzelak, Andrzej Rybski (85' Patryk Mikita), Łukasz Kosakiewicz (60' Jakub Biskup) - Tomasz Mikołajczak.

MKS Kluczbork: Grzegorz Wnuk - Adam Orłowicz, Paweł Gierak, Bartosz Brodziński, Kamil Nitkiewicz - Dominik Kościelniak (90+1' Miłosz Michalewski), Sebastian Deja, Maciej Załęcki, Rafał Niziołek, Paweł Kubiak (74' Piotr Kwaśniewski) - Mohamed Essam (81' Tomasz Swędrowski).

Żółte kartki: Podgórski (Chojniczanka) oraz Gierak, Niziołek, Kościelniak (MKS).

Sędzia: Marek Opaliński (Legnica).

Juventus już w tę niedzielę może zdobyć tytuł mistrza Serie A! Przeszkodzić w tym może AS Roma z Wojciechem Szczęsnym w składzie. Zobacz to na żywo 14 maja o 20:40 w Eleven Extra na elevensports.pl lub u takich operatorów jak nc+, Cyfrowy Polsat, UPC, Vectra, Multimedia, Toya, INEA czy Netia.

Czy Chojniczanka awansuje do Lotto Ekstraklasy?