Premier League: Jose Mourinho odpuścił ligę i są tego efekty

Tottenham Hotspur w ostatnim w historii meczu na White Hart Lane pokonał rezerwowy Manchester United 2:1. Jose Mourinho dał odpocząć kilku graczom.

Bartosz Zimkowski
PAP/EPA / EPA/FACUNDO ARRIZABALAGA

Jose Mourinho nawet nie ukrywa, że w tej chwili wszystkie siły idą na Ligę Europy i dlatego w Premier League stawia na innych piłkarzy.

Pierwsza połowa to absolutna dominacja Tottenhamu Hotspur, który już w szóstej minucie zdobył gola. Ben Davies dośrodkował na piąty metr, gdzie Wayne Rooney nie upilnował Victora Wanyamę, a ten głową wpakował piłkę do siatki.

Kolejne fragmenty to zdecydowana przewaga Kogutów. Ekipa Czerwonych Diabłów miała problem, żeby wyjść nawet z własnej połowy, a drugą bramkę straciła kilka minut po zmianie stron.

Christian Eriksen zacentrował z rzutu wolnego na trzeci metr, gdzie Harry Kane tylko trącił piłkę i ta wpadła do siatki Man Utd. Dla snajpera Tottenhamu było to trafienie numer 22 w obecnym sezonie Premier League.

Później coraz lepiej zaczął grać zespół Mourinho. Portugalczyk nie zawiódł się na Martialu, który był najlepszym piłkarzem w jego drużynie i to on w 71. minucie minął Trippiera, a następnie zagrał na czwarty metr. Tam był Wayne Rooney i zdobył swojego 198 gola w historii Premier League.

Wynik nie uległ już zmianie i Tottenham na pewno zostanie wicemistrzem Anglii. Natomiast Man Utd zakończy sezon na szóstym miejscu.

Warto dodać, że to był ostatni mecz Kogutów na White Hart Lane. W następnym sezonie będą występowały na Wembley, a później przeniosą się na nowy stadion, który powstaje tuż obok obecnego.

Tottenham Hotspur - Manchester United 2:1 (1:0)
1:0 - Victor Wanyama 6'
2:0 - Harry Kane 49'
2:1 - Wayne Rooney 71'

Tottenham: Lloris - Trippier (82' Walker), Alderweireld, Vertonghen, Davies - Dier, Wanyama - Eriksen, Son (72' Dembele), Alli - Kane.

Man Utd: de Gea - Bailly, Jones, Smalling, Blind - Carrick, Tuanzebe (61' Herrera) - Mata (79' Rashford), Rooney, Lingard (61' Mchitarjan) - Martial.

Żółte kartki: Wanyama (Tottenham) oraz Rooney, Bailly (Man Utd).

Sędzia: Jonathan Moss.