Rafał Grodzicki: Są jeszcze trzy mecze

Pomimo kolejnego fatalnego występu piłkarze Ruchu Chorzów wciąż wierzą w utrzymanie w lidze. - Musimy pokazać, że zasługujemy na ekstraklasę - powiedział po porażce 0:3 z Piastem kapitan Ruchu, Rafał Grodzicki.

Michał Piegza
Sasa Zives (P) PAP / Andrzej Grygiel / Na zdjęciu: Sasa Zives (P)
W czwartek miną równo dwa miesiące od ostatniego zwycięstwa Ruchu Chorzów w Lotto Ekstraklasie. Niebiescy są na równi pochyłej. Na trzy kolejki przed końcem sezonu zamykają tabelę i aby znaleźć się w bezpiecznej strefie muszą zdobyć co najmniej cztery punkty. - Na pewno zabrzmi to dziwnie w naszej sytuacji, ale są jeszcze trzy mecze. Matematycznie możemy jeszcze się utrzymać - powiedział kapitan Niebieskich Rafał Grodzicki.

W meczu z Piastem podopieczni Krzysztofa Warzychy znowu mieli ogromne problemy z wykreowaniem sobie sytuacji strzeleckich. We wtorek Ruch nie stworzył sobie żadnej takowej okazji. W sobotę w potyczce ze Śląskiem jedną, po błędzie rywala. - Pierwsza połowa nie zapowiadała porażki. Powtórzył się scenariusz sprzed paru dni we Wrocławiu - przypomniał Grodzicki. Stoper wrócił myślami bramek traconych przez Ruch w przeciągu kilku minut.

Przy Cichej coraz realniejszy staje się czwarty w historii spadek z ekstraklasy. - Mamy licencję na ligę, ale to my musimy pokazać, że na nią zasługujemy - zakończył Grodzicki.

Ruch Chorzów do końca sezonu wygra co najmniej jeden mecz?