Przełamanie Drutex-Bytovii Bytów

Drutex-Bytovia pokonała na własnym stadionie Chrobrego Głogów 2:1 i zbliżyła się do strefy barażowej. Gole dla gospodarzy zdobywali Surdykowski i Bielak, dla gości Bonecki.

Michał Piegza
Drutex-Bytovia PAP / PAP/Adam Warżawa / Drutex-Bytovia
Drutex-Bytovia notuje fatalną wiosnę. W środę drużyna z Bytowa w końcu przełamała się. Rywal Chrobry jest w miarę bezpieczny, ale jeszcze musi punktować.

W pierwszej części kibice na boisku oglądali piłkarskie szachy. Żadna z drużyn nie potrafiła stworzyć sobie dogodnej okazji do objęcia prowadzenia. Nikt nie chciał się otworzyć przed rywalem.

Bramka padła chwilę przed przerwą. Wówczas arbiter podyktował rzut karny za zagranie ręką Mateusza Wieteski. "Jedenastkę" wykorzystał Janusz Surdykowski.

Trzy minuty po zmianie stron ponownie był remis. Błąd popełnił Gerard Bieszczad, który odbił przed siebie uderzenie Michał Ilków-Gołąba, Sebastian Bonecki dobił piłkę do bramki.

Gospodarze nie podłamali się stratą gola i ruszyli do ataku. Dziewiętnaście minut po bramce na 1:1 Bytovia ponownie prowadziła. Świetnym strzałem z ok. 22 metrów popisał się Lukas Bielak. Anatoli Gospodinow nie miał szans na obronę strzału.

W nerwowej końcówce gospodarzom udało się dowieźć wygraną do końcowego gwizdka. Drutex-Bytovia wciąż ma szansę na zachowanie ligowego bytu.

Drutex-Bytovia Bytów - Chrobry Głogów 2:1 (1:0)
1:0 - Janusz Surdykowski (k.) 45+2'
1:1 - Sebastian Bonecki 48'
2:1 - Lukas Bielak 67'

Drutex-Bytovia Bytów: Gerard Bieszczad - Wojciech Wilczyński, Łukasz Wróbel, Fran Gonzalez, Lukas Bielak - Omar Monterde (61' Mateusz Klichowicz), Bartosz Wolski (73' Jakub Serafin), Bartłomiej Poczobut (61' Jakub Wilk), Kamil Wacławczyk, Michał Rzuchowski - Janusz Surdykowski.

Chrobry Głogów: Anatoli Gospodinow - Michał Ilków-Gołąb, Michał Michalec, Mateusz Wieteska, Ariel Wawszczyk - Bartosz Machaj (71' Karol Danielak), Michał Pawlik (46' Marcel Gąsior), Sebastian Bonecki, Mateusz Machaj, Łukasz Szczepaniak - Damian Sędziak (18' Paweł Wojciechowski).

Żółte kartki: Poczobut (Bytovia) oraz Pawlik, Wieteska, Gąsior (Chrobry).

Sędzia: Konrad Kiełczewski (Białystok).

Drutex-Bytovia Bytów utrzyma się w Nice I lidze?