Chojniczanka wróciła do gry o awans

Chojniczanka Chojnice pokonała w Grudziądzu Olimpię 1:0 i ponownie znalazła się w ścisłym czubie tabeli. Gola dla gości zdobył w 42. minucie Paweł Zawistowski.

Michał Piegza
piłkarze Chojniczanki Chojnice WP SportoweFakty / Karol Słomka / Na zdjęciu: piłkarze Chojniczanki Chojnice
Olimpia Grudziądz w środę zmarnowała być może historyczną szansę na awans do Lotto Ekstraklasy. Wyścig żółwi, bo tak mówi się o zespołach walczących o promocję lepsi goście. Chojniczanka wcześniej rozczarowywała, jednak w trwającym sezonie słabsza gra nie pozbawia zespołu szans na awans.

W pierwszej części większą ochotę do gry wykazywali goście. Akcje gospodarzy były rozgrywane w jednostajnym tempie, rozwiązania były czytelne. Chojniczanka pomimo dobrej gry nie potrafiła stworzyć sobie klarownej okazji do objęcia prowadzenia.

Trzy minuty przed przerwą gracze z Chojnic w końcu dopięli swego. Składna akcja zakończona została mocnym uderzeniem Pawała Zawistowskiego z ok. 15 metrów. Pomocnikowi kapitalnie dogrywał Jacek Podgórski.

Po zmianie stron zgodnie z oczekiwaniami do ataku ruszyli gospodarze. Jednak to goście mogli podwyższyć wynik kiedy w 62. minucie minimalnie niecelnie uderzył Tomasz Mikołajczak. Cztery minuty później po drugiej stronie boiska tuż obok słupka strzelił Jakub Łukowski.

W końcowych minutach Olimpia odsłoniła się, co mogli wykorzystać rywale. Patryk Królczyk kilka razy interweniował niepewne, ale drugiego gola nie przepuścił. W doliczonym czasie bramkarz Olimpii kapitalnie obronił strzał z rzutu wolnego Rafała Grzelaka.

Olimpia Grudziądz - Chojniczanka Chojnice 0:1 (0:1)
0:1 - Paweł Zawistowski 42'

Olimpia: Patryk Królczyk - Arkadiusz Kasperkiewicz, Lukas Klemenz, Matic Zitko, Marcin Woźniak- Damian Ciechanowski (46' Damian Michalik), Adam Banasiak, Kamil Kurowski, Daniel Feruga (56' Marcin Smoliński), Marcin Kaczmarek (77' Wesllem Monteiro) - Jakub Łukowski.

Chojniczanka: Maciej Gostomski - Wojciech Lisowski, Michał Markowski (34' Bartłomiej Niedziela), Marcin Biernat, Przemysław Pietruszka - Jacek Podgórski (90+2' Hieronim Gierszewski), Paweł Zawistowski, Rafał Grzelak, Andrzej Rybski (84' Karolis Chvedukas), Łukasz Kosakiewicz - Tomasz Mikołajczak.

Żółte kartki: Zitko, Kasperkiewicz, Łukowski, Woźniak (Olimpia) oraz Podgórski, Kosakiewicz, Biernat (Chojniczanka).

Sędzia: Piotr Lasyk (Bytom).

Chojniczanka awansuje do Lotto Ekstraklasy?