Nice I liga: zakończona seria Podbeskidzia Bielsko-Biała

W meczu 31. kolejki Nice I ligi Pogoń Siedlce pokonała przed własną publicznością Podbeskidzie Bielsko Biała 3:0. Siedlczanie dwie bramki zdobyli po rzutach karnych.

Łukasz Witczyk
Piłka nożna WP SportoweFakty / Paweł Berek / Piłka nożna

Pogoń Siedlce przed tym meczem miała jasny status. Siedlczanie nie mieli już szans na awans, a nad strefą spadkową mieli bezpieczną zaliczkę. Nie oznacza to, że Pogoń zamierzała się poddać bez walki. Z kolei Podbeskidzie miało szansę na to, by dystans do miejsca gwarantującego awans zniwelować do zaledwie 3 punktów.

Bielszczanie w poprzednich dziesięciu meczach byli niepokonani, co sprawiało, że to właśnie oni uznawani byli za faworytów środowego starcia w Siedlcach. W pierwszej połowie gole nie padły, ale obie drużyny miały szanse na to, by objąć prowadzenie. To zwiastowało spore emocje w drugiej części gry.

Ta rozpoczęła się dla Górali najgorzej jak tylko mogła. Sędzia dopatrzył się zagrania piłki ręką przez Roberta Gumnego i wskazał na wapno. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Mateusz Żytko i pewnym strzałem pokonał Rafała Leszczyńskiego.

Po zdobyciu gola Pogoń dostała wiatru w żagle i zaczęła coraz odważniej atakować. Dogodne sytuacje zmarnowali jednak Dariusz Zjawiński i Damian Świerblewski. Ten pierwszy za nieskuteczność zrehabilitował się w 66. minucie, gdy wykorzystał błąd defensywy bielszczan.

W 86. minucie sędzia podyktował drugi rzut karny dla Pogoni. Znów winowajcą był Gumny, który sfaulował Bajdura. Jedenastkę wykorzystał Grzegorz Tomasiewicz. Pogoń w końcówce mogła podwyższyć prowadzenie, ale ostatecznie zakończyło się na trzech bramkach.

Pogoń Siedlce - Podbeskidzie Bielsko-Biała 3:0 (0:0)
1:0 - Mateusz Żytko (k.) 48'
2:0 - Dariusz Zjawiński 66'
3:0 - Grzegorz Tomasiewicz (k.) 86'

Pogoń Siedlce: Rafał Misztal - Jakub Szrek, Mateusz Żytko, Arkadiusz Jędrych, Daniel Chyła, Konrad Wrzesiński (82' Marcin Paczkowski), Marcin Burkhardt, Piotr Mroziński, Grzegorz Tomasiewicz, Damian Świerblewski (76' Michał Bajdur), Dariusz Zjawiński (87' Eusebio Bancessi).

Podbeskidzie Bielsko-Biała: Rafał Leszczyński - Robert Gumny, Jozef Piacek, Mariusz Magiera, Paweł Moskwik (89' Mariusz Malec), Bartosz Jaroch (56' Peter Sladek), Tomasz Podgórski, Adam Deja, Michał Janota (56' Szymon Lewicki), Łukasz Sierpina, Nermin Haskić.

Żółte kartki: Mroziński, Tomasiewicz (Pogoń)

Sędzia: Szymon Lizak (Poznań).

Czy Podbeskidzie Bielsko-Biała w przyszłym sezonie walczyć będzie o awans?