Serie A: osiem goli w meczu AS Roma. Wojciech Szczęsny wpuścił trzy

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / EPA/SIMONE VENEZIA  /
PAP/EPA / EPA/SIMONE VENEZIA /

AS Roma zwyciężyła 5:3 na stadionie Chievo Werona w 37. kolejce Serie A i jest blisko wicemistrzostwa Włoch. Edin Dzeko wrócił do gry po kontuzji, trafił do bramki w 83. minucie i zmierza po koronę króla strzelców.

W tym artykule dowiesz się o:

W pierwszej połowie najbardziej zdenerwowanymi osobami na stadionie byli trenerzy oraz bramkarze. Nie mogli pogodzić się z błędami, jakie popełniali obrońcy. W ich konsekwencji padły cztery gole. Chievo Werona dwukrotnie wyszło na prowadzenie, a AS Roma potrafiła w obu przypadkach zareagować i wyrównać.

Gole dla gospodarzy zdobyli Lucas Castro i Roberto Inglese. Giallorossi cieszyli się po celnych strzałach Stephana El Shaarawy'ego i Mohameda Salaha. Skrzydłowym pomógł powrót do jedenastki Edina Dzeko. Bośniak koncentrował na sobie największą uwagę piłkarzy Chievo.

Do przerwy było 2:2 i trener Luciano Spalletti nie wyglądał na kogoś, kto będzie w szatni głaskać swoich podopiecznych po głowach. Czekała ich męska rozmowa. W drugiej połowie Roma była bardziej konsekwentna w obronie, agresywna w środku pola, a z przodu najwięcej zamieszania robił El Shaarawy.

"Faraon" strzelił na 3:2 w 58. minucie po podaniu z głębi pola. Giallorossi prowadzili po raz pierwszy i ich trener postanowił wzmocnić drugą linię, wprowadzając Radję Nainggolana za El Shaarawy'ego. Na boisku pozostał Salah i skompletował dublet płaskim strzałem z linii pola karnego w 77. minucie.

Na czele w klasyfikacji strzelców umocnił się Edin Dzeko, który w 83. minucie podwyższył prowadzenie przyjezdnych na 5:2. Kompletnie rozkojarzeni po zmianie Bośniaka na Francesco Tottiego rzymianie zdążyli jeszcze stracić gola w 86. minucie.

Dzięki zwycięstwu AS Roma pozostała wiceliderem Serie A po 37. kolejce. Potrzebuje jeszcze jednego zwycięstwa, by zdobyć srebrne medale, chyba że SSC Napoli potknie się w meczu z ACF Fiorentina.

Chievo Werona - AS Roma 3:5 (2:2) 1:0 - Lucas Castro 15' 1:1 - Stephan El Shaarawy 28' 2:1 - Roberto Inglese 37' 2:2 - Mohamed Salah 42' 2:3 - Stephan El Shaarawy 58' 2:4 - Mohamed Salah 77' 2:5 - Edin Dzeko 83' 3:5 - Robert Inglese 86'

Chievo: Stefano Sorrentino - Fabrizio Cacciatore, Alessandro Gamberini (57' Nicolas Frey), Bostjan Cesar, Massimo Gobbi - Fabio Depaoli, Ivan Radovanović, Samuel Bastien - Lucas Castro (46' Sergio Pellissier) - Roberto Inglese (87' Emanuel Vignato), Valter Birsa.

Roma: Wojciech Szczęsny - Antonio Ruediger, Kostas Manolas, Federico Fazio, Emerson Palmieri - Leandro Paredes, Daniele De Rossi, Kevin Strootman - Mohamed Salah (82' Diego Perotti), Edin Dzeko (86' Francesco Totti), Stephan El Shaarawy (71' Radja Nainggolan).

Żółte kartki: Castro, Radovanović (Chievo)

Sędzia: Antonio Damato.

Fani Juventusu! Czy w ten weekend Wasza drużyna będzie świętować zdobycie tytułu mistrza Włoch? Oglądajcie Juventus – Crotone 21.04 o 14:55 w Eleven na na elevensports.pl lub u takich operatorów jak nc+, Cyfrowy Polsat, UPC, Vectra, Multimedia, Toya, INEA czy Netia.

Czy AS Roma awansuje do fazy pucharowej Ligi Mistrzów w następnym sezonie?