Takie gole to rzadkość. Komiczny samobój angielskiego piłkarza z ponad 40 m

Reprezentacja Anglii zremisowała z Gwineą 1:1 na piłkarskich mistrzostwach świata do lat 20 rozgrywanych w Korei Południowej. Piłkarze z Wysp stracili gola w kuriozalnych okolicznościach.

Przemek Sibera
Getty Images / Alexander Scheuber

Anglicy zgodnie z planem objęli prowadzenie w 53. minucie po ładnym uderzeniu zza pola karnego Lewisa Cooka. Ich radość trwała jednak bardzo krótko. Sześć minut później wyrównali po samobójczej bramce Fikayo Tomoriego z ponad 40 metrów.

Zawodnik Chelsea Londyn (obecnie na wypożyczeniu w Brighton and Hove Albion) próbował podać do tyłu do Deana Hendersona, ale nie zauważył, że ten wyszedł daleko przed pole karne. Piłka minęła bramkarza i wpadła prosto do siatki. "To jest przekomiczne" - komentują kibice na portalach społecznościowych.

Zobacz.

Anglia po dwóch kolejkach MŚ U20 ma cztery punkty na koncie. Do rozegrania pozostał jej jeszcze jeden mecz z Koreą Południową (26.06.). Do kolejnej rundy awansują drużyny z dwóch pierwszych miejsc plus cztery najlepsze z trzecich.

To najdziwniejszy samobój, jaki widziałeś w 2017 roku?