Baraż o udział w Ligue 1: ESTAC Troyes awansował do elity

ESTAC Troyes awansował do Ligue 1 poprzez baraż z FC Lorient. Po zwycięstwie na swoim stadionie nowy beniaminek zremisował bezbramkowo na wyjeździe.

Przed rewanżem skromną zaliczkę 2:1 mieli piłkarze ESTAC Troyes. Zapewnili ją sobie w 91. minucie pierwszego meczu, gdy niewiele wskazywało, że zdobędą zwycięskiego gola. Kapitalnym płaskim strzałem popisał się wówczas Banjamin Nivet.

To uderzenie zmieniło układ sił w dwumeczu. Na własnym stadionie FC Lorient musiał zaatakować przeciwnika z zaplecza Ligue 1.

Od początku gospodarze kręcili się w pobliżu bramki, ale gola zdobyć nie potrafili. W 4. minucie Benjamin Moukandjo główkował w słupek. Po przerwie najlepszą szansę na zdobycie decydującego gola miał Steven Moreira, ale po jego uderzeniu zadrżała tylko boczna siatka. ESTAC Troyes mógł ukarać faworyta za brawurę, ale Adama Niane nadział się na interwencję golkipera w 53. minucie. Stanęło na zwycięskim remisie 0:0 dla zespołu z Troyes.

Bezpośredni awans do elity wywalczyli wcześniej piłkarze RC Strasbourg i Amiens SC Football. Z Ligue 1 spadły SC Bastia oraz AS Nancy Lorraine.

FC Lorient - ESTAC Troyes 0:0

Wynik dwumeczu: 1:2. Awans: ESTAC Troyes

Oglądaj rozgrywki francuskiej Ligue 1 na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy awans ESTAC Troyes poprzez baraż jest zaskoczeniem?