Dwa gole Emmanuela Olisadebe zapewniły zwycięstwo Henanowi

W niedzielę zespół Henan Jianye zagrał przed własną publicznością z Hangzhou Lücheng. Było to spotkanie w ramach 3. kolejki chińskiej ekstraklasy. W trakcie meczu więcej klarownych sytuacji do zdobycia goli stworzyli sobie goście, ale trzy punkty zainkasował Henan.

Wojciech Święch

W wyjściowym składzie miejscowych pojawił się Emmanuel Olisadebe. Były reprezentant Polski zdobył w niedzielnym pojedynku dwie bramki. W 79. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, w powstałym zamieszaniu najlepiej zorientował się Nigeryjczyk z polskim paszportem, który strzałem z 3 metrów wpakował piłkę do siatki.

Olisadebe w 85. minucie podwyższył wynik na 2:0. Efektownym rajdem na lewym skrzydle popisał się Xu Yang. Pomocnik zacentrował następnie w szesnastkę rywali. Do futbolówki na 7. metrze dopadł były reprezentant Polski, który uderzeniem głową pokonał golkipera.

Olisadebe nie wystąpił w całym spotkaniu. W doliczonym czasie gry, w 92. minucie, zastąpił go Xiao Zhi. Napastnik pochodzący z Nigerii w bieżącym sezonie ligowym zdobył już 3 bramki. Henan zajmuje obecnie 4. miejsce w tabeli ekstraklasy ze stratą trzech punktów do prowadzącego klubu Tianjin Teda.

Henan Jianye - Hangzhou Lücheng 2:0 (0:0)
1:0 - Olisadebe 79'
2:0 - Olisadebe 85'