Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Rozbudowa stadionu Chojniczanki niezagrożona

Brak awansu do Lotto Ekstraklasy nie zatrzyma zmian na stadionie Chojniczanki Chojnice. Zostanie zamontowane zadaszenie nad kolejną część trybun.
Sebastian Szczytkowski
Sebastian Szczytkowski

Chojniczanka Chojnice przygotowywała się do awansu do Lotto Ekstraklasy. Drużyna była liderem Nice I ligi po rundzie jesiennej, ale po zimowych przygotowaniach nie punktowała równie regularnie i spadła na 5. lokatę w tabeli. Zespół spędzi kolejny sezon w Nice I lidze, ale już na rozbudowanym stadionie.

Brak awansu nie oznacza bowiem zatrzymania zmian.

- 5. miejsce to jest wymierny efekt dobrej gry zespołu. Kolejnym, odczuwalnym dla chojniczan, będą zmiany w infrastrukturze. Zaplanowane inwestycje nie ulegną zmianie. Powiększony zostanie parking. Ponadto trybuna prasowa, sala konferencyjna i pomieszczenia dla telewizji. To uda się zrobić tak jak kolejny etap zadaszenia - tłumaczy Jarosław Klauzo, wiceprezes Chojniczanki Chojnice.

Zadaszenie zostanie rozciągnięte na kolejne trzy sektory. Pieniądze na wspomniane cele zostały zabezpieczone przez władze Chojnic.

ZOBACZ WIDEO Michał Pazdan: Jestem zmęczony psychicznie. Czas na reset

- Krótko po zakończeniu sezonu rozpoczęła się także wymiana murawy w najgorszych miejscach. Odpowiednio wcześnie, żeby trawa miała czas urosnąć. Jestem przekonany, że w rundzie jesiennej nasza murawa będzie oceniana wyżej niż w poprzednim sezonie - dodaje Klauzo.

Poprzednia modernizacja stadionu Chojniczanki została przeprowadzona w 2015 roku. Wówczas obiekt wzbogacił się o sztuczne oświetlenie. Wymieniono monitoring oraz nagłośnienie. Pojemność stadionu to 3500 miejsc, a ostatni mecz poprzedniego sezonu z Chrobrym Głogów obejrzało na żywo 2971 kibiców.

Czy Chojniczanka Chojnice będzie walczyć o awans w następnym sezonie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (0):

  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×