Legia Warszawa wygrała pierwszy sparing

Legia Warszawa od mocnego uderzenia rozpoczęła okres przygotowawczy. W pierwszym meczu sparingowym mistrzowie Polski pokonali Wisłę Płock 3:0.

Łukasz Witczyk
PAP / PAP/Bartłomiej Zborowski
Legia Warszawa do sezonu przygotowuje się na obozie w Warce. Sztab szkoleniowy ustalił, że zespół rozegra dwa mecze sparingowe przed startem eliminacji do Ligi Mistrzów i rozgrywek Lotto Ekstraklasy. Pierwszym rywalem mistrzów Polski była Wisła Płock. Trener Jacek Magiera dał zagrać niemal wszystkim zawodnikom, których miał do dyspozycji. Z kolei szkoleniowiec Wisły Płock dokonał tylko kilku zmian.

Do przerwy nie padły bramki. Po zmianie stron w Legii zagrali bardziej doświadczeni zawodnicy i zespół był już dużo skuteczniejszy. Pierwszego gola z rzutu karnego zdobył Guilherme, a chwilę później prowadzenie podwyższył Daniel Chima Chukwu, który wiosną nie zachwycał. Trzeciego gola dla Legii zdobył walczący o miejsce w pierwszej drużynie Konrad Michalak.

Legia Warszawa - Wisła Płock 3:0 (0:0)
1:0 - Guilherme (k.) 52'
2:0 - Daniel Chima Chukwu 55'
3:0 - Konrad Michalak 79'

Legia Warszawa:

I połowa: Arkadiusz Malarz - Mateusz Żyro, Maciej Dąbrowski, Mateusz Wieteska, Mateusz Hołownia - Tomasz Nawotka, Miłosz Szczepański, Rafał Makowski, Michał Masłowski, Robert Bartczak - Tin Matić.

II połowa: Arkadiusz Malarz - Łukasz Broź, Jakub Czerwiński, Jakub Rzeźniczak, Adam Hlousek - Guilherme, Michał Kopczyński, Thibault Moulin, Mateusz Szwoch, Konard Michalak - Daniel Chima Chukwu.

Wisła Płock: Seweryn Kiełpin - Cezary Stefańczyk (46' Dawid Kieplin), Bartłomiej Sielewski, Damian Byrtek, Paul Parvulescu (46' Patryk Stępiński) - Jakub Łukowski (46' Dominik Kun), Dominik Furman, Piotr Wlazło, Nico Varela (72' Kamil Biliński), Arkadiusz Reca - Kamil Biliński (46' Mateusz Piątkowski).

Czy Legia Warszawa awansuje do Ligi Mistrzów?