Krystian Bielik w podstawowym składzie, zwycięstwo Arsenalu Londyn

Krystian Bielik pojawił się w podstawowym składzie Arsenalu Londyn na towarzyski mecz z FC Sydney. Polak przebywał na boisku do 68. minuty, a jego drużyna wygrała 1:0.

Tomasz Skrzypczyński
Krystian Bielik w barwach Arsenalu Getty Images / Julian Finney / Na zdjęciu: Krystian Bielik w barwach Arsenalu

Krystian Bielik otrzymał szansę od Arsene'a Wengera, który włączył go do 25-osobowej kadry Arsenalu na tournee po Australii i Chinach. Duży wpływ na taką decyzję Francuza miał fakt, że po Mistrzostwach Europy do lat 21 dłuższy urlop otrzymali Hector Bellerin, Calum Chambers czy Rob Holding.

19-latek szybko, bo już w pierwszym towarzyskim spotkaniu Kanonierów, mógł zaprezentować swoje umiejętności. Młodzieżowy reprezentant Polski pojawił się w podstawowym składzie na czwartkowe spotkanie z FC Sydney.

Bielik został wystawiony jako jeden z trzech obrońców, obok Pera Mertesackera i Seada Kolasinaca. Na murawie przebywał do 68. minuty, gdy zmienił go Ainsley Maitland-Niles. Jak spisał się nasz reprezentant?

Nasz rodak nie popełnił żadnego poważnego błędu, dobrze rozumiał się z Mertesackerem i nie dopuszczał gospodarzy do bramki strzeżonej przez Petra Cecha. Kibice Arsenalu uważają nawet, że obok Cohena Bramalla i Josepha Willocka Polak był największym pozytywem tego spotkania.

Ostatecznie Kanonierzy pokonali Australijczyków 2:0 po golach wspomnianego Mertesackera i Alexandre'a Lacazette'a, dla którego był to debiut w barwach nowego klubu. Zwycięstwo Arsenalu mogło być okazalsze, ale w drugiej połowie rzutu karnego nie wykorzystał Theo Walcott.

W kolejnym sparingu, 15 lipca, rywalem drużyny z północnego Londynu będzie Western Sydney Wanderers.