Puchar Polski: Polonia Warszawa i Warta Poznań już za burtą

Dwaj byli mistrzowie kraju odpadli jednego dnia w rundzie wstępnej Pucharu Polski. Polonia Warszawa przegrała 0:2 z Sokołem Ostróda, a Warta Poznań w konkursie rzutów karnych z KSZO Ostrowiec Św.

Polonia Warszawa zagrała w Ostródzie pierwszy mecz po spadku ze szczebla centralnego, zmianie trenera na Krzysztofa Chrobaka i roszadach w składzie. W kadrze na pojedynek z Sokołem Ostróda było 15 piłkarzy. Nie dali sobie rady z gospodarzami, którym zwycięstwo 2:0 dali Adrian Korzeniewski oraz Arkadiusz Ciach.

Przeciwnikiem Sokoła w następnej rundzie Pucharu Polski będzie Stal Stalowa Wola. Drużyna z Podkarpacia awansowała, ponieważ Polonia Bytom wycofała się z rozgrywek.

W okresie przygotowań Warta Poznań nie wygrała sparingu i choć grała głównie z wyżej notowanymi przeciwnikami, mogła odczuwać niepokój przed pierwszym meczem o stawkę. Słusznie. W dobrej sytuacji postawił Zielonych gol Adriana Laskowskiego w 40. minucie. Do bramki KSZO 1929 Ostrowiec Św. trafił strzałem z rzutu karnego. III-ligowiec, a konkretnie Mateusz Mąka, wyrównał w 85. minucie i po bezbramkowej dogrywce, sędzia zarządził konkurs rzutów karnych.

Jedenastki lepiej wykonywała drużyna z Ostrowca. Po stronie Warty pomylili się Artur Marciniak, Bartosz Kieliba oraz Wojciech Onsorge. Następnym przeciwnikiem KSZO będzie Stal Mielec.

We wtorek zakończyła się runda wstępna Pucharu Polski. Kolejna w weekend.