Liga Mistrzów: efektowny gol Adriana Cieślewicza. Trafił też Donald Guerrier

Adrian Cieślewicz strzelił gola dla New Saints FC, a Donald Guerrier dla Karabachu Agdam w II rundzie eliminacji Ligi Mistrzów. Z opresji wyszedł BATE Borysów, a Malmoe FF niespodziewanie przegrał 2:4 dwumecz z Vardarem Skopje.

Wilde-Donald Guerrier WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Wilde-Donald Guerrier
Adrian Cieślewicz uratował honor New Saints FC w rywalizacji z HNK Rijeka. Po sześciu straconych przez mistrza Walii golach zmiennik huknął z 16. metra w okienko po podaniu Jamiego Mullana. To pierwszy gol Polaka w tegorocznej Lidze Mistrzów. Na otarcie łez, ponieważ mistrz Walii przegrał z Chorwatami 1:7.

Karabach Agdam z Jakubem Rzeźniczakiem w podstawowym składzie ponownie nie stracił gola w spotkaniu z FC Samtredia. Poza byłym kapitanem Legii Warszawa szansę zadebiutowania w jedenastce dostał Donald Guerrier i podobnie jak tydzień temu strzelił gola. Po trafieniu byłego zawodnika Wisły Kraków było 1:0 w rewanżu i 6:0 w dwumeczu. Taki wynik utrzymał się do końca. Karabach awansował bez problemu.

W 108. minucie dwumeczu BATE Borysów z Alaszkertem Erywań sytuacja mistrza Białorusi była skomplikowana. Przegrywał już 1:2, a mimo to zdążył uciec znad przepaści. Impuls BATE dał Michaił Gordejczuk, który jeszcze przed przerwą strzelił dwa gole. Bramkarz Alaszkertu wściekał się na swoich obrońców, ale niewiele to pomogło. Po przerwie BATE strzeliło gola na 3:1 w rewanżu, 4:2 w dwumeczu i do niespodzianki nie doszło.

Przed odpadnięciem w mało chlubnych okolicznościach nie obronił się mistrz Szwecji. Malmoe FF przegrał 1:3 na stadionie Vardaru Skopje, choć prowadził dzięki bramce Marcusa Rosenberga z rzutu karnego. To była pierwsza, kompletnie nieudana wizyta Malmoe FF w Macedonii. Dwa lata temu klub mających polskie korzenie Oscara Lewickiego i Pawła Cibickiego grał w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Tym razem odpadł w przedbiegach.

FK Astana przedłużył do 13 meczów swoją passę bez porażki na własnym stadionie w europejskich pucharach. Mistrz Kazachstanu zremisował 1:1 z Spartaksem Jurmala i nie bez problemu awansował do III rundy eliminacji Ligi Mistrzów. W niej zmierzy się z Legią Warszawa, o ile drużyna Jacka Magiery postawi "kropkę nad i" w dwumeczu z IFK Mariehamn.