El. LM: Ludogorec Razgrad uciekł znad przepaści. Dogrywka w Trondheim

Ludogorec Razgrad był w trudnej sytuacji, mimo to wygrał 5:3 dwumecz z Żalgirisem Wilno w II rundzie eliminacji Ligi Mistrzów. Dopiero w dogrywce Rosenborg Trondheim rozstrzygnął rywalizację z Dundalk FC.

PAP/EPA / PAP/EPA/GEORGI LICOVSKI
W 105. minucie dwumeczu sytuacja Ludogorca Razgrad zrobiła się krytyczna. Mistrz Bułgarii przegrał na Litwie 1:2 z Żalgirisem Wilno, a na własnym stadionie stracił gola po strzale Serge'a Nyuiadziego. Ludogorec potrzebował do awansu trzech bramek. Zdobył cztery. Inicjatorami pościgu byli Brazylijczycy Natanael i Wanderson, a dokończył go autor dwóch goli Rumun Claudiu Keseru.

Skończyła się passa klubów z Luksemburga w europejskich pucharach. F91 Dudelange nie poradził sobie z APOEL-em Nikozja. Po meczu na Cyprze mógł śmiało marzyć o odwróceniu wyniku 0:1, tyle że gola w rewanżu zdobył ponownie były klub Cillana Sheridana. Igor de Camargo strzelił w narożnik bramki z rzutu karnego. Od tego momentu F91 Dudelange potrzebował trzech bramek do awansu, a to było zadanie ponad jego możliwości.

Bez problemu awansowała Legia Warszawa. Już po pierwszej połowie meczu na wyjeździe prowadziła 3:0 z IFK Mariehamn i do końca rywalizacji wyłącznie powiększała przewagę. Ostatecznie najlepsza drużyna w Polsce wygrała rewanż 6:0 i dwumecz 9:0. Pięknego gola w Warszawie strzelił zza pola karnego Guilherme, a Michał Kucharczyk udokumentował swój powrót do podstawowego składu dubletem. Do bramki trafili też młodzi Sebastian Szymański oraz Konrad Michalak. Następnym przeciwnikiem Legii będzie FK Astana.

Wysokie zwycięstwa 6:0 odnieśli piłkarze FC Salzburg z Hibernians FC i Celticu Glasgow z Linfield FC. Więcej dramaturgii było w rywalizacji Rosenborga Trondheim z Dundalk FC. Klub z Norwegii, który obchodzi 10. rocznicę ostatniego awansu do fazy grupowej Ligi Mistrzów, strzelił decydującego gola w dogrywce. Irlandczycy byli w poprzednim sezonie w IV rundzie eliminacji, a tym razem odpadli w przedbiegach.

Swojego przeciwnika poznał klub Jakuba Rzeźniczaka. Karabach Agdam zagra z Sheriffem Tyraspol, który zremisował 2:2 dwumecz z FK Kukesi, ale dzięki bramce na wyjeździe cieszył się z awansu już po 180 minutach bez konieczności rozgrywania dogrywki.