Trener FC Midtjylland pochwalił kibiców Arki. "Zrobili wielką robotę"

FC Midtjylland było zdecydowanym faworytem meczu z Arką Gdynia, a przegrał 2:3. Trener Jess Thorup nie był jednak zaskoczony, że polski zespół zagrał bardzo dobrze i podkreślił rolę kibiców gdyńskiego klubu.

Michał Gałęzewski
PAP/Bartłomiej Zborowski / PAP/Bartłomiej Zborowski

FC Midtjylland będzie musiał odrabiać wynik w rewanżu w Herning. - Ja mówiłem na przedmeczowej konferencji, że każdy uważał nas za wielkich faworytów tego spotkania, a w mojej ocenie szanse były równe. Atmosfera na stadionie była znakomita. Lubię, gdy kibice tak głośno wspierają swój zespół i tego dnia zrobili wielką robotę. 2:2 byłby dla nas bardzo dobrym rezultatem. 2:3 to jednak wynik preferujący Arkę - powiedział Jess Thorup, trener duńskiego zespołu.

Gdyńscy kibice stworzyli niezwykle gorącą atmosferę, która pomogła piłkarzom Arki. - Przed meczem byliśmy przygotowani na taką atmosferę na stadionie i wiedzieliśmy na co stać gdyńskich kibiców. Mamy jednak doświadczony zespół, piłkarzy przygotowanych na tego typu otoczkę spotkania. Oczywiście fani zrobili dobrą robotę - pochwalił Thorup.

Gdyński zespół wygrał kolejny ważny mecz, po finale Pucharu Polski i po Superpucharze Polski. - Arka mnie nie zaskoczyła, może tylko tym że na początku nie miała żadnych napastników na boisku. Spodziewaliśmy się tego, że gdynianie będą grali dobrze w defensywie i nastawią się na kontrataki - stwierdził trener FC Midtjylland.

Czy celem Duńczyków na drugą połowę było utrzymanie rezultatu? - Wiedzieliśmy, że jest to dobry rezultat. W drugiej połowie graliśmy jednak bardzo dobrze i mieliśmy trzy szanse na podwyższenie wyniku. Arka skupiła się na długich podaniach, to jednak wystarczyło - zauważył Thorup. - Szanse ciągle są wyrównane. Strzeliliśmy dwa gole na wyjeździe i to bardzo ważne. Czeka nas trudne spotkanie, ale jesteśmy optymistami - podsumował.