El. LM: awans Karabachu. Jakub Rzeźniczak coraz bliżej fazy grupowej

Karabach Agdam awansował do IV rundy eliminacji Ligi Mistrzów. Po pierwszym bezbramkowym meczu drużyna z Azerbejdżanu wygrała 2:1 rewanż z Sheriffem Tyraspol. Jakub Rzeźniczak wszedł na boisko w 31. minucie.

Jakub Rzeźniczak z żoną Edytą East News / Kamil Piklikiewicz / Jakub Rzeźniczak z żoną Edytą
Polak pojawia się i znika w składzie Karabachu Agdam. W pierwszym meczu eliminacji Ligi Mistrzów wszedł z ławki rezerwowych za kontuzjowanego Raszada Sadygowa. Tydzień temu Jakub Rzeźniczak  musiał szybko opuścił boisko z powodu urazu, a wykurowany do czasu rewanżu z Sheriffem Tyraspol zastąpił Maksima Medwiediewa już w 31. minucie.

Defensywa, której elementem jest Rzeźniczak, gra skutecznie. Straciła tylko jednego gola w czterech dotychczasowych meczach w europejskich pucharach.

W rewanżu z Sheriffem sędzia Roi Reinshreiber doliczył aż pięć minut do pierwszej połowy. Właśnie w dodatkowym czasie Karabach zdobył kluczowego gola na 1:0. Donald Guerrier oczekiwał na podanie Dino Ndlovu, jednak ten podjął świetną decyzję o akcji indywidualnej między grupką obrońców Sheriffa i strzelił celnie z 14. metra do siatki.

Sheriff podjął próbę odwrócenia wyniku, oddał dziewięć celnych strzałów, tyle że zamiast gola zdobyć, stracił kolejnego. W ten sposób trafienie na 1:2 w doliczonym czasie było już wyłącznie na otarcie łez gospodarzy.

Dalej gra Karabach i od fazy grupowej dzieli go tylko jeden dwumecz.