Nice I liga: podrażnieni u liderów. Sentymentalny mecz Dariusza Banasika

W tabeli Nice I ligi prowadzą Odra Opole i Drutex-Bytovia Bytów. Liderzy podejmą drużyny podrażnione odpadnięciem z Pucharu Polski. Przed Dariuszem Banasikiem sentymentalny mecz z Pogonią Siedlce.

Drutex-Bytovia PAP / PAP/Adam Warżawa / Drutex-Bytovia
Odra Opole weszła do Nice I ligi z drzwiami. Siła rozpędu zespołu, który wywalczył dwa awanse z rzędu, wydaje się być nieograniczona. Sposobu na pokonanie beniaminka nie znaleźli piłkarze Górnika Łęczna i Pogoni Siedlce. Trzecią próbę podejmie Miedź Legnica, która pod wodzą Dominika Nowaka wygrała dotychczas jeden z czterech oficjalnych meczów. O takim starcie sezonu jak we Flocie Świnoujście i Wigrach Suwałki szkoleniowiec może tylko pomarzyć. Poprzednie drużyny Nowaka potrafiły ponadto robić furorę w Pucharze Polski, a z trwającej edycji Miedź już odpadła wskutek porażki 1:2 z Sandecją Nowy Sącz.

Wydarzeniem tygodnia w Odrze był przyjazd Daisuke Matsuiego. Zgodnie z zapowiedziami Japończyk przeszedł testy medyczne i podpisał kontrakt z klubem. Powitać Matsuiego w Opolu postanowił nawet prezydent miasta. Pomocnik może zagrać w Polsce po trzech latach przerwy. Po odejściu z Lechii Gdańsk spędził ten czas w ojczyźnie.

- Odra przedstawiła mi ofertę i bardzo mi się spodobało jej zaangażowanie. Mimo swojego wieku czuję, że jestem w stanie jeszcze dobrze grać i dużo wnieść do drużyny. W Japonii byłem w trakcie sezonu, więc jestem gotowy do gry - powiedział Matsui w klubowej telewizji.

Współliderem Nice I ligi jest Drutex-Bytovia Bytów. Jej seria meczów bez porażki trwa od 13 maja. Nie przerwała jej w środę Lechia Gdańsk, która przegrała w Bytowie 0:1. Trzecią miesięcznicę spróbuje odwołać Ruch Chorzów, który dla odmiany nie potrafi zwyciężyć od 143 dni. Z zespołu, który 18 marca pokonał KGHM Zagłębie Lubin pozostało ledwie czterech zawodników. - Z meczu w Bytowie musimy wyciągnąć tyle ile się da. Później dojdą do nas nowi piłkarze - zapowiada trener Krzysztof Warzycha.

Dariusza Banasika czeka sentymentalny mecz z Pogonią Siedlce. Szkoleniowiec był związany z klubami z Mazowsza przez blisko dekadę. Po latach w Legii Warszawa prowadził Znicza Pruszków i właśnie Pogoń. W poprzednim sezonie przeniósł się do Zagłębia Sosnowiec. Na dwie kolejki przed końcem rozgrywek Trójkolorowi mieli wszystko w swoich rękach, ale spektakularnie stracili szansę na wejście do Lotto Ekstraklasy. Nową misję "awans" Zagłębie rozpoczęło od dwóch porażek. Pojedynek z siedlczanami ma być przełomowy.

GKS Katowice rywalizował już z Puszczą Niepołomice na zapleczu Lotto Ekstraklasy. Choć drużyna z Małopolski błyskawicznie spadła z ligi w 2014 roku, to akurat z katowiczanami nie przegrywała. W Niepołomicach GieKSa doprowadziła do remisu 2:2 w 52. minucie, natomiast przy Bukowej gospodarze ratowali punkt w 80. minucie dzięki bramce Janusza Gancarczyka. Trzy lata później Puszcza chce ponownie być niewygodnym przeciwnikiem dla renomowanego klubu.

Chojniczanka Chojnice strzeliła sześć goli w mniej niż tydzień. Trzy Stomilowi Olsztyn i tyle samo GKS-owi Bełchatów. Dotychczas jedyne niepowodzenie zespołu z Pomorza to porażka na stadionie Puszczy. Dwa tygodnie po nieudanej wyprawie do Niepołomic chojniczanie wybiorą się do innego beniaminka Rakowa Częstochowa. Drużyna Marka Papszuna również odwiedziła już Niepołomice i współtworzyła tam dotychczas największą kanonadę sezonu. Wygrała 3:2, a kibice w Częstochowie chętnie zobaczą kolejne widowiskowe spotkanie z Chojniczanką.