Tabela Lotto Ekstraklasy po meczu Legia - Piast

W piątek rozegrano tylko jeden mecz Lotto Ekstraklasy. Legia Warszawa podejmowała Piasta Gliwice i wygrała 3:1. Goście pozostali najgorszym zespołem w lidze.
Bartosz Zimkowski

Tylko Legia Warszawa i Piast Gliwice grały w piątek. Obie drużyny kiepsko rozpoczęły nowy sezon. Goście ze Śląska po czterech kolejkach mieli zaledwie dwa punkty, ale i Legia nie rozpieszczała swoich fanów - tylko cztery "oczka" były na koncie Wojskowych.

Jednak po piątkowym meczu to ekipa prowadzona przez Jacka Magierę mogła cieszyć się ze zwycięstwa. W pierwszej odsłonie wynik otworzył Adam Nagy, a w drugiej połowie swoje premierowe w barwach Legii trafienie dołożył Krzysztof Mączyński. Na listę strzelców wpisał się również Guilherme.

Honorowe trafienie dla Piasta zanotował Michal Papadopulos. Czeski napastnik rozpoczął ten mecz na ławce rezerwowych.

Legia awansowała na szóste miejsce. Piast jest ostatni.