Primera Division: Ebi coraz bliżej Ligi Mistrzów

Znowu na szóste miejsce, gwarantujące start w Pucharze UEFA, awansował Racing Santander. Ekipa Euzebiusza Smolarka wygrała na wyjeździe z Realem Valladolid 1:0. W niedzielnych meczach 26. kolejki La Liga punkty natomiast straciły inne ekipy z czołówki - Villarreal oraz Almeria, które tylko zremisowały swoje spotkania.

Igor Kubiak
Igor Kubiak

W ataku Racingu ponownie od pierwszego gwizdka wybiegła dwójka Pedro Munitis - Smolarek, jednak w trakcie spotkania zmienili ich odpowiednio Oscar Serrano oraz Mohammed Tchite (Ebi zszedł w 64. minucie). Racing stworzył więcej okazji strzeleckich, ale upragniona bramka padła dopiero w 85. minucie za sprawą Aldo Duschera.

Znowu punkty stracił zespół Villarreal, który wciąż jednak pozostaje na ostatnim miejscu na podium. Żółte Łodzie Podwodne pokazały się ze słabej strony w meczu z Osasuna Pampeluną i mecz sprawiedliwie zakończył się podziałem oczek.

Również remis zaliczyła Almeria. Beniaminek jest rewelacją 2008 roku, jednak w ostatni weekend nie potwierdził swojej dobrej postawy i momentami prezentowali się gorzej od Athletic Bilbao.

Bardzo ciekawie zapowiada się także walka o pozostanie w lidze. Recreativo Huelva, które zajmuje 18. miejsce ma 29 punktów i do 10. Getafe traci zaledwie 4 oczka! Kolejny krok do drugiej ligi poczynili gracze Realu Murcia, którzy zostali rozgromieni przez Betis Sevilla 4:0.

Niespodziewanie zagrożona spadkiem jest także Saragossa, która na wyjeździe przegrała z absolutnym autsajderem ligi - Levante. Aż sześć bramek obejrzeli kibice w Madrycie, gdzie Getafe tylko zremisowało z Mallorką 3:3. Do 76. minuty gospodarze prowadzili jeszcze 3:1, ale po bramce Juana Arango i Ramisa, który zrehabilitował się po samobóju, doprowadzili do podziału punktów.

4:0 - Sobis (k.) 74'

Real Valladolid - Racing Santander 0:1 (0:0)
0:1 - Duscher 85'

Villarreal - Osasuna Pampeluna 0:0

Almeria - Athletic Bilbao 1:1 (0:0)
1:0 - Negredo (k.) 60'
1:1 - Llorente 73'

W drugiej lidze Kamil Kosowski rozegrał tylko pierwsze 45. minut w meczu Cadizu z Castellon. Jego ekipa zremisowała 1:1. Drużyna z Kadyksu spadła na 13. pozycję i do 3. miejsca, gwarantującego awans traci już 10 oczek.