Szymon Marcinak wykluczył zawodnika Nicei za faul na Piotrze Zielińskim

To była prawdziwa "polska akcja" w meczu eliminacji Ligi Mistrzów. Nasz arbiter Szymon Marciniak wykluczył zawodnika Nicei, Vincenta Koziello, za brutalny faul na Piotrze Zielińskim.

Marek Wawrzynowski
Szymon Marciniak Getty Images / Paolo Bruno / Na zdjęciu: Szymon Marciniak
Pomocnik reprezentacji Polski, Piotr Zieliński, pojawił się na boisku w 59. minucie wygranego 2:0 przez SSC Napoli meczu eliminacji Ligi Mistrzów z OGC Nice. Zmienił Marka Hamsika.

W 79. minucie Polak próbował przejąć piłkę niedokładnie zagraną przez jednego z zawodników rywali. Został wtedy brutalnie zaatakowany przez pomocnika Francuzów Vincenta Koziello.

Polski arbiter spotkania Szymon Marciniak nie miał większego wyboru i pokazał piłkarzowi gości czerwoną kartkę. Podczas gdy Polak skręcał się z bólu, do sędziego podbiegł Alassane Plea. Marciniakowi nie spodobało się zachowanie Francuza i pokazał mu drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę.

Goście kończyli mecz w dziewięciu, ale zajście nie miało wpływu na wynik spotkania.

Czy Piotr Zieliński będzie gwiazdą przyszłorocznych mistrzostw świata?