Dwa gole Łukasza Sosina na Cyprze

Zdjęcie okładkowe artykułu:  /
/

W sobotnie popołudnie na Cyprze odbyły się mecze 25. kolejki miejscowej A' Katigoria. Już w ubiegłym tygodniu mistrzostwo kraju zapewnił sobie zespół Anorthosis Famagusta. Klub ten w weekend podjął przed własną publicznością drużynę Nea Salamis Ammochostos, która wciąż nie może być pewna pierwszoligowego bytu.

W tym artykule dowiesz się o:

W wyjściowym składzie gospodarzy pojawił się polski napastnik, Łukasz Sosin. Miejscowi objęli prowadzenie w tym meczu w 17. minucie. Do siatki rywali trafił wówczas deFensor Nikos Katsavakis, który wykorzystał dośrodkowanie Sosina. Obrońca uderzeniem głową skierował futbolówkę do bramki.

Tuż przed przerwą na listę strzelców wpisał się nasz rodak. Sosin w 45. minucie meczu wykorzystał podyktowany rzut karny. Po przerwie kibice zobaczyli jeszcze trzy gole. W 83. minucie golkipera Nea Salamis pokonał Paulo Costa. Niedługo potem było już 4:0, gdy piłkę do siatki skierował Metodi Dejanow. Jednak na tym nie zakończyły się popisy strzeleckie gospodarzy. W 87. minucie wynik na 5:0 ustalił Sosin, który zagrał cały mecz.

Nasz rodak w bieżącym sezonie cypryjskiej ekstrakalsy zdobył już trzynaście goli.

Anorthosis Famagusta - Nea Salamis Ammochostos 5:0 (2:0)

1:0 - Katsavakis 17'

2:0 - Sosin (k.) 45'

3:0 - Costa 83'

4:0 - Dejanow 85'

5:0 - Sosin 87'