Jakub Błaszczykowski kontuzjowany. Nowe informacje o stanie zdrowia

Jakub Błaszczykowski opuścił boisko w 43. minucie starcia pomiędzy VFL Wolfsburg a Borussią Dortmund. Polak doznał kontuzji.

Dominika Pawlik
Jakub Błaszczykowski (z lewej) PAP/EPA / FOCKE STRANGMANN / Jakub Błaszczykowski (z lewej)

Jakub Błaszczykowski pojawił się w wyjściowej jedenastce meczu 1. kolejki Bundesligi. Jednak nie zdołał dograć do końca nawet pierwszej połowy, choć ostatecznie do ławki doszedł o własnych siłach. Zmienił go w 43. minucie Landry Dimata.

Skrzydłowy reprezentacji Polski opatrywany był z boku boiska.

"Bild" poinformował, że chodzi najprawdopodobniej o kontuzję kolana prawej nogi. "Kuba" ucierpiał po starciu z obrońcą Borussii, Francuzem Zagadou.

Kibice, po tym jak polski piłkarz został zmieniony, skandowali jego nazwisko.

Po zakończeniu spotkania Błaszczykowski w rozmowie z telewizją Eleven potwierdził, że jest już po pierwszych badaniach. - Nie wygląda to źle, mięsień jest trochę naciągnięty  - przyznał. Piłkarza czekają kolejne badania.

VfL Wolfsburg przegrał ostatecznie z Borussia Dortmund 0:3, a bramki strzelili Pulisić, Bartra i Aubameyang. Całe spotkanie w barwach BVB rozegrał Łukasz Piszczek.