Serie A: pierwsze punkty dla Juventusu. Gianluigi Buffon obronił rzut karny

Tydzień po porażce w meczu o Superpuchar Włoch piłkarze Juventusu Turyn poprawili się i pokonali 3:0 Cagliari Calcio. Pierwszego gola w Serie A strzelił Mario Mandzukić, a Gianluigi Buffon obronił strzał z rzutu karnego.

Paolo Dybala cieszy się po strzelonej bramce PAP/EPA / ALESSANDRO DI MARCO / Na zdjęciu: Paolo Dybala cieszy się po strzelonej bramce
Juventus Turyn zdążył przespać jeden mecz o stawkę i z Superpucharu Włoch na początek sezonu cieszyło się Lazio Rzym. Massimiliano Allegri nie zareagował na porażkę 2:3 wprowadzeniem do jedenastki pozyskanych latem piłkarzy, a doświadczonego i znanego Stephana Lichtsteinera. Z kolei ofensywa była oparta na tych samych piłkarzach co tydzień temu w Rzymie.

Pierwsza bramka padła po wrzutce Lichtsteinera, a za bezbarwny występ w Rzymie zrehabilitował się Mario Mandzukić. Chorwat strzelił sprytnie z powietrza na 1:0 w 13. minucie. Juventus Turyn miał po pierwszej połowie dwa gole przewagi, a jego prowadzenie podwyższył w sytuacji sam na sam Paulo Dybala.

W stosunku do poprzedniego meczu poprawił się również Gianluigi Buffon. Zgodnie z zapowiedziami włoskich mediów weteran rozpoczął sezon między słupkami, co oznaczało pozostanie na ławce rezerwowych Wojciecha Szczęsnego. Tydzień temu Buffon sprokurował rzut karny, a na inaugurację Serie A obronił "jedenastkę" wykonywaną przez Diego Fariasa.

Strzelcem trzeciego gola był Gonzalo Higuain w 67. minucie. Argentyńczyk wypracował sobie pozycję z gracją i huknął płasko do bramki z 10. metra. Do wyniku meczu Juventusu z Cagliari z poprzedniego sezonu brakowało jednego trafienia. Być może o powtórkę zadbałby Higuain, jednak zwolnił miejsce na boisku debiutantowi Blaise'owi Matuidiemu.

Pierwsze w sezonie punkty trafiły na konto Juventusu. W poprzedniej kampanii wygrał 18 z 19 spotkań na własnym stadionie i kontynuuje passę.

Juventus Turyn - Cagliari Calcio 3:0 (2:0)
1:0 - Mario Mandzukić 13'
2:0 - Paolo Dybala 45'
3:0 - Gonzalo Higuain 67'

W 39. minucie Diego Farias (Cagliari) nie wykorzystał rzutu karnego. Gianluigi Buffon obronił.

Juventus: Gianluigi Buffon – Stephan Lichtsteiner, Daniele Rugani, Giorgio Chiellini, Alex Sandro - Claudio Marchisio (63' Sami Khedira), Miralem Pjanić – Juan Cuadrado (75' Douglas Costa), Paolo Dybala, Mario Mandzukić – Gonzalo Higuain (71' Blaise Matuidi)

Cagliari: Alessio Cragno – Simone Padoin (65' Joao Pedro), Fabio Pisacane, Marco Andreolli, Marco Capuano - Paolo Farago, Luca Cigarini (84' Daniele Dessena), Artur Ionita - Nicolo Barella - Diego Farias, Duje Cop (81' Marco Sau)

Żółta kartka: Lichtsteiner (Juventus)

Sędzia: Fabio Maresca

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)
Czy Juventus Turyn będzie niepokonany na własnym stadionie w rundzie jesiennej?