Serie A: AS Roma schowana, ale skuteczna. Kolarov przywitał się bramką

AS Roma rozpoczęła sezon od zwycięstwa 1:0 z Atalantą Bergamo. Powrót do Serie A zaznaczył golem Aleksandar Kolarov. W bramce stołecznego zespołu zagrał Alisson zamiast Łukasza Skorupskiego i bronił pewnie.

Piłkarze AS Roma PAP/EPA / PAOLO MAGNI / Piłkarze AS Roma
Biorąc pod uwagę poprzedni sezon, mecz w Bergamo był największym wydarzeniem 1. kolejki Serie A. AS Roma została wicemistrzem Włoch, a Atalanta Bergamo zafiniszowała na czwartej lokacie i po 26 latach wróciła do europejskich pucharów.

Nowa drużyna Eusebio Di Francesco kazała rozgrywać gospodarzom, a sama odpowiadała szybkimi atakami. Bez Mohameda Salaha nie wyglądają one jeszcze tak groźnie jak w poprzednim sezonie. To Alisson, który grał w bramce Romy zamiast Łukasza Skorupskiego, musiał interweniować jako pierwszy. Bramkarz reprezentacji Brazylii zatrzymał strzał Papu Gomeza.

W jedenastce Giallorossich byli pozyskani latem Gregoire Defrel oraz Aleksandar Kolarov. Doświadczony Serb strzelił gola na 1:0 w 31. minucie. Z rzutu wolnego, po ziemi, gdy wszyscy piłkarze Atalanty w murze podskoczyli. Serb wrócił do Włoch po siedmiu latach w Manchester City. W poprzedniej dekadzie był zawodnikiem Lazio Rzym. Strzał Kolarova to jedyny celny wicemistrza Włoch, stąd wściekłość Etrita Berishy, gdy wyciągał piłkę z bramki.

Atalanta musiała atakować. W 49. minucie Andrea Petagna miał przed sobą tylko bramkarza i trafił prosto w niego. Niewiele później napastnik gospodarzy opuścił boisko, a jego zmiennikiem był Andreas Cornelius. Później trener desygnował na boisko Josipa Ilicicia i Martena de Roona. W 87. minucie futbolówka zatańczyła blisko linii bramkowej gości, ale jej nie przekroczyła.

Skuteczniejsza była więc atutem wyłącznie AS Roma, która wygrała z Atalantą pierwszy raz od listopada 2014 roku. Zaprezentowała się ponadto nieźle taktycznie i w defensywie, dzięki czemu jeden celny strzał wystarczył do zdobycia kompletu punktów.

Atalanta Bergamo - AS Roma 0:1 (0:1)
0:1 - Aleksandar Kolarov 31'

Atalanta: Etris Berisha – Andrea Masiello, Rafael Toloi, Jose Luis Palomino, Hans Hateboer - Robin Gosens, Remo Freuler, Jasmin Kurtić (70' Josip Ilicić) – Bryan Cristante (75' Marten de Roon), Pamu Gomez, Andrea Petagna (58' Andreas Cornelius)

Roma: Alisson – Aleksandar Kolarov, Kostas Manolas, Juan Jesus (81' Federico Fazio), Bruno Peres - Radja Nainggolan, Daniele De Rossi, Kevin Strootman - Gregoire Defrel (74' Stephan El Shaarawy), Edin Dzeko, Diego Perotti (85' Lorenzo Pellegrini)

Żółte kartki: Toloi (Atalanta) oraz Defrel, Nainggolan (Roma)

Sędzia: Piero Giacomelli