Serie A: wymarzony start Arkadiusza Milika. Gol i zwycięstwo SSC Napoli

Arkadiusz Milik strzelił gola w wygranym 3:1 meczu SSC Napoli z Hellas Werona w 1. kolejce Serie A. Napastnik spędził na boisku godzinę, natomiast Piotr Zieliński grał 90 minut.

Arkadiusz Milik cieszy się po zdobytej bramce dla Napoli PAP/EPA / FILIPPO VENEZIA / Na zdjęciu: Arkadiusz Milik cieszy się po zdobytej bramce dla Napoli
SSC Napoli podjęło walkę w Serie A trzy dni po meczu z OGC Nice w eliminacjach Ligi Mistrzów. Czasu na odpoczynek było mało, więc trener Maurizio Sarri wprowadził świeżą krew do jedenastki. To była szansa dla Piotra Zielińskiego i Arkadiusza Milika, którzy zagrali od pierwszego gwizdka.

Polacy byli początkowo w cieniu Lorenzo Insigne. Reprezentant Włoch pozostał w podstawowym składzie i postanowił wbrew jakiemukolwiek zmęczeniu rozkręcać ofensywę SSC Napoli. Przez 30 minut oddał cztery strzały. Insigne mierzył z każdej pozycji, tyle że nie mógł znaleźć sposobu na pokonanie Nicolasa.

Bramkarz Hellas Werona bronił dobrze do czasu. W 32. minucie wybrał się na zbędną wycieczkę po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, a do jego odsłoniętej bramki piłkę skierował Samuel Souprayen. Na autora gola samobójczego naciskał Vlad Chiriches. Sędzia trochę się wahał, ale z pomocą technologii VAR uznał, że Rumun nie złamał przepisów.

W 39. minucie zrobiło się 2:0 i gola na początek nowej kampanii strzelił Arkadiusz Milik. Piłka trafiła do Polaka po błyskawicznym kontrataku i podaniu Lorenzo Insigne. Milik miał czas, ale nie zamierzał długo czekać. Bez przyjęcia strzelił obok Nicolasa do siatki.

Słowa warto poświęcić beniaminkowi, choć krótkie, ponieważ wystawiał sobie złe świadectwo. Hellas Werona utrzymywał przy życiu golkiper, ale kiedy także on popełnił błąd, padły wszystkie jego zapory. W ofensywie starali się odpowiedzieć Alessio Cerci oraz Daniel Bessa, jednak ich uderzenia omijały bramkę Napoli. Pepe Reina nie miał żadnej trudnej interwencji w pierwszej połowie.

Ekipa z Werony rozpoczęła drugą połowę odważniej. Nie miała już nic do stracenia, więc pozostało zaryzykować i dostarczyć trochę rozrywki spragnionym meczów w elicie kibicom. Gospodarze prowokowali faworyta do fauli, a Pepe Reina w ostatnim momencie sprzątnął piłkę po wstrzeleniu Daniele Verde do Alessio Cerciego w 54. minucie.

Napoli szybko przeorganizowało się i strzeliło trzeciego gola. Na boisko z ławki rezerwowych wbiegł Dries Mertens za Milika i już po minucie stoczył pojedynek sam na sam z bramkarzem. Nicolas triumfował, ale tylko przez sekundę, ponieważ skierował piłkę prosto pod nogi Faouziego Ghoulama. Defensor huknął pod poprzeczkę.

Miejscowi nagrodzili się golem honorowym za śmielszą postawę w drugiej połowie. W 83. minucie Giampaolo Pazzini kropnął w środek bramki z rzutu karnego po faulu Elseida Hysaja. W ten sposób ekipa spod Wezuwiusza straciła szansę, by liderować po 1. kolejce.

Hellas Werona - SSC Napoli 1:3 (0:2)
0:1 - Samuel Souprayen (sam.) 32'
0:2 - Arkadiusz Milik 39'
0:3 - Faouzi Ghoulam 62'
1:3 - Giampaolo Pazzini (k.) 83'

Hellas: Nicolas - Alex Ferrari, Martin Caceres, Thomas Heurtaux (86' Mattia Valoti), Samuel Souprayen - Romulo, Marcel Buechel, Mattia Zaccagni (64' Mohamed Fares) - Daniele Verde, Daniel Bessa, Alessio Cerci (72' Giampaolo Pazzini)

Napoli: Pepe Reina - Elseid Hysaj, Vlad Chiriches, Kalidou Koulibaly, Faouzi Ghoulam - Piotr Zieliński, Amadou Diawara, Marek Hamsik (66' Allan) - Jose Callejon (73' Emanuele Giaccherini), Arkadiusz Milik (61' Dries Mertens), Lorenzo Insigne

Żółte kartki: Heurtaux, Romulo (Hellas) oraz Hysaj, Giaccherini (Napoli)