Premier League: hiszpańska Chelsea lepsza od Evertonu

Chelsea za sprawą Hiszpanów pokonała na Stamford Bridge Everton 2:0. Gole zdobyli Cesc Fabregas oraz Alvaro Morata, a asysty także dołożyli zawodnicy z tego kraju.

Bartosz Zimkowski
Alvaro Morata cieszy się z bramki PAP/EPA / EPA/WILL OLIVER / Alvaro Morata cieszy się z bramki
Pierwsza połowa nie była toczona w iście ekspresowym tempie. Przez większość tej części gry Chelsea FC spokojnie prowadziła swoje akcje. Nie przyspieszała ich, nie sprawiała problemów Jordanowi Pickfordowi, ale co najważniejsze - wygrywała 2:0.

Otwarcie nastąpiło w 27. minucie, gdy Cesc Fabregas zagrał na klepkę do Alvaro Moraty. Hiszpan w pierwszym momencie został przyblokowany, ale szybko poprawił swoją próbę odegrywając futbolówkę głową. Fabregas zewnętrzną częścią stopy płasko uderzył w dalszy róg bramki. Pickford był bez szans.

Pięć minut przed zmianą stron znów Chelsea przeprowadziła akcję, gdzie w główne role odegrali Hiszpanie. Cesar Azpilicueta dośrodkował na szósty metr, a niezdecydowanie bramkarza wykorzystał Morata, głową pakując piłkę do siatki.

The Toffees w pierwszej połowie byli bezradni. Nie przeprowadzili ani jednej akcji. Byli tylko tłem dla i tak przeciętnie spisującej się Chelsea.

Druga odsłona wcale nie była lepsza, a wręcz przeciwnie. Everton przebudził się w ostatnich minutach meczu, ale było go stać na zaledwie dwa strzały - jeden przeleciał obok słupka, a drugi nad poprzeczką przeniósł Thibaut Courtois.

Chelsea zwyciężyła 2:0 i ma sześć punktów na koncie.

Chelsea FC - Everton 2:0 (2:0)
1:0 - Cesc Fabregas 27'
2:0 - Alvaro Morata 40'

Chelsea: Courtois - Azpilicueta, David Luiz, Rudiger - Moses (89' Christensen), Fabregas, Kante, Alonso - Willian, Pedro (74' Bakayoko) - Morata (77' Batshuayi).

Everton: Pickford -  Keane, Williams, Jagielka (82' Lennon) - Holgate, Davies (46' Besić), Gueye, Baines - Rooney, Sigurdsson - Sandro Ramirez (62' Calvert-Lewin).

Żółte kartki: Moses, Azpilicueta (Chelsea) oraz Gueye, Rooney (Everton).

Sędzia: Jon Moss.